Drobin

Drobin jest miastem w Polsce w województwie mazowieckim, w powiecie płockim, siedzibą gminy miejsko-wiejskiej Drobin.

Historia Drobina

Pierwsze wzmianki o Drobinie pochodzą z XIV w. Od połowy XV wieku Drobinem władał ród Kryskich. W 1444 roku bracia Ninogniew oraz Paweł Kryscy kupili Drobin od Gulczewskich. Synowie Ninogniewa: Ninogniew II i Jan z Gradzanowa, kanonik płocki, odziedziczyli prawa do Drobina po ojcu. Jan w 1478 roku odstąpił bratu prawa do Drobina. Był on w posiadaniu Kryskich do końca XVII wieku. Po śmierci Stanisława Kryskiego prawa do Drobina, od macochy Jadwigi z Mostowskich Kryskiej, wykupiła Zofia z Kryskich Kępska. W tych rękach był aż do 1715 roku.

W dalszej kolejności prawa do Drobina wykupił w 1715 r. Adam Jeżewski, podkomorzy płocki, ale na krótko, bo tylko do 1719 roku. Bracia Jerzy i Józef Tyszkiewicze zaczęli przejmować Drobin w latach 1721-1722. Następnie jego dziedzicem został Franciszek Skarbek, chorąży łęczycki. W roku 1750 roku odziedziczyli go jego synowie: Jan, Władysław i Wojciech. Jednak oddali oni Drobin w ręce Ignacego Suchęckiego. Później Drobin trafił do Jana Skarbka, kasztelana inowrocławskiego. Tak to trwało aż do 1912 roku.

Wywóz odpadów poremontowych w Drobinie

Ecoecpress24.pl to platforma internetowa, na której można prosto i szybko zamówić kontener na gruz Drobin. Na naszej stronie internetowej znajdziesz bardzo precyzyjny podział odpadów i informację o tym, jakiego rodzaju śmieci możesz wrzucać do jakiego kontenera. Wynajmujemy różnego rodzaju kontenery na śmieci Drobin w atrakcyjnych cenach.

do góry