Brwinów

Sprawdź ceny wywozu odpadów w Brwinowie

Wpisz dokładną lokalizję - miasto i ulicę, np. Siedlce Sportowa 1. Następnie wybierz rodzaj odpadów.

Wywóz śmieci w Brwinowie

W Brwinowie zajmujemy się wywozem gruzu w Brwinowie oraz jego ekologiczną utylizacją. Zapoznaj się z aktualną ofertą wywozu gruzu i odpadów pobudowlanych w Brinowie. Wystarczy, że w powyższych oknach wpiszesz adres podstawienia kontenera na odpady budowlane oraz wybierzesz preferowany rodzaj odpadów aby poznać ceny. 

Czym wyróżnia się Brwinów?

Brwinów jest miastem w Polsce, w województwie mazowieckim, w powiecie pruszkowskim. Jest siedzibą gminy miejsko-wiejskiej Brwinów, leży 25 km od centrum Warszawy. Wchodzi w skład aglomeracji warszawskiej. Na obszarze obecnego Brwinowa pierwsi ludzie pojawili się już około 8000 lat p.n.e. Znaleziono tutaj ślady jednego z największych w Europie ośrodków hutnictwa opierającego się o duże zasoby rudy darniowej. Nazwa Brwinów po raz pierwszy pojawiła się w XIV wieku. Od 1406 roku miejscowość występuje jako Brwinowo. W 1429 roku jako Brwynowo. U podstaw tej nazwy leży birzwo - belka, tram, drzewo, albo gwarowe: berwina, kładka.

Zgodnie z miejscową tradycją nazwa Brwinów miałaby się wywodzić od określenia "borowy nów". W XVIII i XIX w. krzyżowały się tutaj dwa szlaki: droga królewska prowadząca z Warszawy do Piotrkowa Trybunalskiego i lokalny trakt ze stolicy do Grodziska. Znaczący rozwój Brwinowa nastąpił za sprawą kolei. W dniu 14 czerwca 1845 roku przez miejscowość przejechał pierwszy pociąg Kolei Warszawsko-Wiedeńskiej. Zapoczątkowało to rozwój pod względem gospodarczym i społecznym. Tuż przed wybuchem I wojny światowej Brwinów liczył już ponad 2000 mieszkańców.Wśród zabytków w Brwinowie warto wymienić: Willę "Chałupkę" (1898) przy ul. Batorego, według projektu Oskara Sosnowskiego, Willę "Janina" (1909-11) przy skrzyżowaniu ulic Leśnej i Słonecznej, Dworek "Zagroda" (1905) przy ul. Grodziskiej oraz Dom rodziny Wernerów (1914) przy ul. Słonecznej.

Skorzytaj z usługi, jaką jest wywóz gruzu Brwinów!

 

do góry