Szpietowo

Szepietowo jest miastem w Polsce położonym w województwie podlaskim, w powiecie wysokomazowieckim. Miejscowość jest siedzibą miejsko-wiejskiej gminy Szepietowo i stolicą dekanatu szepietowskiego.

Historia Szpietowa

Początki miejscowości datuje się na XIX wiek. Szpietowo rozwinęło się wraz z budową Kolei Warszawsko-Petersburskiej. W latach 1954-1972 miejscowość wchodziła w skład Gromady Szepietowo-Stacja.

Gospodarka w Szpietowie

Szpietowo to lokalny ośrodek usługowy, centrum kultury rolnej regionu podlaskiego. Szepietowo jest lokalnym ośrodkiem usługowym, centrum kultury rolnej regionu podlaskiego. Sejmik Województwa Podlaskiego uznał, że Szepietowo jest rolniczą stolicą Podlasia. W niewielkiej odległości od tej miejscowości znajduje się siedziba Podlaskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego, która zajmuje się co roku organizowaniem licznych wystaw rolniczych. Warto wymienić na przykład: Wiosenne Targi Ogrodnicze, Dni z Doradztwem Rolniczym, Regionalna Wystawę Zwierząt Hodowlanych, Jesień w sadzie i ogrodzie, Zieloną Galę, Targi Budownictwa Wiejskiego. Najważniejsza firma w Szepietowie to spółka giełdowa MNI Telecom (dawniej Szeptel S.A.). Działa tutaj również Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Szepietowskiej.

Zabytki w Szpietowie

W Szpietowie są następujące zabytki: budynek kolejowy murowany z końca XIX w., zaadaptowany na dworzec, cmentarz wojenny z okresu I wojny światowej oraz mogiła żołnierska z okresu II wojny światowej.

Wywóz odpadów

Prowadzimy wywóz gruzu Szpietowo. Zachęcamy do skorzystania z naszych usług!

do góry