Augustów

Augustów jest interesującym miastem leżącym na północno-wschodnim krańcu Polski, w województwie podlaskim, na południe od Suwałk.

Ogólne informacje o Augustowie

Augustów leży na popularnym szlaku tranzytowym Via Baltica, łączącym Europę z krajami nadbałtyckimi oraz skandynawskimi. Schodzą się tutaj drogi z Warszawy (nr 61), Białegostoku (nr 19) oraz Olsztyna (nr 16), które biegną w stronę Suwałk, a następnie do przejść granicznych w Budzisku i Ogrodnikach. Przez miejscowość przebiega linia kolejowa z Białegostoku do Suwałk, a później do Kowna i Wilna. Augustów jest jednym z najbardziej atrakcyjnych ośrodków turystycznych w tym regionie. Latem jest doskonałym miejscem dla wodniaków, plażowiczów i miłośników kąpieli.

Atrakcje w Augustowie

Ciekawym zabytkiem w Augustowie jest Bazylika Mniejsza. Poza tym to miasto jest doskonałe na rodzinny wypoczynek, w szczególności dla osób, które lubią aktywność fizyczną. Z miasta wychodzi aż sześć szlaków rowerowych i pieszych, znakowanych przez PTTK. Wokół pełno jest malowniczych jezior. Najważniejsze z nich to Jezioro Niecko z plażą miejską. W okolicy warto jest zobaczyć również Puszczę Augustowską, Dolinę Rospudy i Biebrzański Park Narodowy. Bardzo ważną atrakcją z Augustowie jest również Kanał Augustowski. Łączy rzeki Wisła i Niemen. Ma 100 km długości.

Wywóz odpadów w Augustowie

Zajmujemy się wywozem odpadów pobudowlanych, w tym również gruzu Augustów oraz jego ekologiczną utylizacją. Wynajmujemy też w atrakcyjnych cenach kontenery na gruz Augustów o różnych pojemnościach.

do góry