Supraśl

Supraśl jest niewielkim, ale uroczym miasteczkiem w województwie podlaskim. Leży nad piękną, krętą rzeką o tej samej nazwie, mniej więcej 15 km od Białegostoku.

Przez teren gminy biegnie droga numer 66 Białystok-Bobrowniki (granica państwa) i droga numer 676, która prowadzi prowadząca do Krynek i Kruszynian. Supraśl należy do Związku Gmin Puszczy Knyszyńskiej Dorzecza Rzeki Supraśl.

Supraśl jest bardzo ciekawym miejscem na Podlasiu. Ma charakterystyczną urodę i bogatą kulturę. Miasta ma status uzdrowiska. Ciekawy krajobraz z wieloma wzgórzami i dolinami rzek, powoduje, że Supraśl jest ważnym ośrodkiem turystycznym regionu.

Zabytki w Supraślu

Najważniejszym zabytkiem w Supraślu jest Monaster Zwiastowania Przenajświętszej Bogurodzicy Maryi i Św. Apostoła Jana Teologa, przy ulicy Klasztornej 1. Jest to prawosławny, męski klasztor z przepiękną cerkwią Zwiastowania. Wyjątkowym kultem otoczona jest cudotwórca Supraska Ikona Matki Bożej. Monaster został wybudowany na przełomie XV i XVI wieku. Kolejnym zabytkiem jest Muzeum Ikon, również przy ulicy Klasztornej 1. Znajduje się na terenie monasteru, jest oddziałem Muzeum Podlaskiego. Multimedialna wystawa składa się z 300 ikon. Warto poczuć klimat tego miejsca.

Wywóz i utylizacja odpadów pobudowlanych w Supraślu

Robiłeś duży remont i nie wiesz, co zrobić z odpadami, w szczególności z gruzem? Zgłoś się do nas! Już w ciągu maksymalnie 24 godzin od złożenia przez Ciebie zamówienia, dostarczymy do Ciebie kontener na gruz w wybranym rozmiarze. Zapraszamy!

do góry