Paczków

Paczków jest bardzo interesującym i malowniczym miasteczkiem leżącym w województwie opolskim, 15 km od Otmuchowa i 25 km od Ząbkowic Śląskich, na szlaku prowadzącym ze Śląska do Kotliny Kłodzkiej, przy granicy z Czechami.

Zalety Paczkowa

Paczków charakteryzuje się interesującymi zabytkami oraz znaczącymi walorami przyrodniczo - krajobrazowymi. W niewielkiej odległości od niego znajdują się Jezioro Otmuchowskie, Kotlina Kłodzka oraz Sudety. To powoduje, że w dużych ilościach przyjeżdżają tutaj turyści. Jednak nie ma to negatywnego wpływu na spokojną atmosferę tego miejsca. Paczków został założony w 1254 roku, dzięki biskupowi wrocławskiemu Tomaszowi I. Gród pełnił funkcję granicznej warowni. Obecnie Paczków nazywany jest polskim Carcassonne (francuskie miasto twierdza). Wynika to stąd, że posiada najlepiej zachowane w Polsce obwarowania, które stanowią zabytek miejskiej architektury obronnej. Paczków powstał jako gród obronny.

Zabytki w Paczkowie

Mury obronne w Paczkowie to wspaniałe pozostałości dawnych murów miejskich. Znajduje się tutaj 19 baszt oraz wieże bramne: Wieża Bramy Kłodzkiej, Wieża Bramy Wrocławskiej oraz Wieża Bramy Ząbkowickiej. Kolejny zabytek to Muzeum Gazownictwa, przy ulicy Pocztowej 6. Bardzo interesujące muzeum jest ulokowane w starych budynkach paczkowskiej gazowni. Jest jedynym budynkiem w Polsce, w którym zachowały się w całości urządzenia do produkcji gazu miejskiego.

Wynajem kontenerów na gruz w Paczkowie

Wynajmujemy kontenery na gruz w Paczkowie w atrakcyjnych cenach. Przekonaj się sam i zamów również wywóz gruzu zmieszanego

do góry