Namysłów

Namysłów jest kojarzony przede wszystkim z browarnictwem. Funkcjonuje w nim jeden z najstarszych polskich browarów. Początki piwowarstwa w Namysłowie sięgają XIV wieku.
Pierwszy browar powstał w Namysłowie w 1536 roku z inicjatywy Augusta Haselbach. Obecnie produkowane są tutaj następujące piwa: Namysłów, Kozackie, Złoty Denar oraz Zamkowe.

Zamek w Namysłowie

Na terenie browaru jest zamek z XIV wieku. Został wybudowany z cegły, w układzie gotyckim. Przez lata był przebudowywany. Wiele razy zmieniał właścicieli. Należał na przykład do Zakonu Krzyżackiego. Na dziedzińcu znajduje się bogato zdobiona studnia. Niestety zamek nie jest dostępny dla turystów. Można go obejrzeć jedynie zza bramy browaru.

Rynek w Namysłowie

Rynek w Namysłowie jest naprawdę przepiękny. Warto skoncentrować wzrok, w szczególności na wysokim na 53 metry gotyckim ratuszu. Tuż obok jest również interesująca fontanna. Ma kolumnę, na szczycie której znajduje się rzeźba nagiego chłopca. W jednej jego ręce jest ryba, a w drugiej waza.

Co jeszcze warto zobaczyć w Namysłowie?

Na pewno Bramę Krakowską. Blisko niej została wkomponowana 36-metrowa wieża, która jest jednocześnie punktem widokowym.

Nasza działalność w Namysłowie

Zajmujemy się wywozem odpadów pobudowlanym, w tym również czystego gruzu. Wiemy, jak trudno jest samodzielnie wywieźć go na śmietnisko. My podstawimy do Ciebie kontener na gruz i odbierzemy go od Ciebie maksymalnie po pięciu dniach. Jeżeli będziesz miał taką potrzebę, to możesz przydłużyć wynajem kontenera na gruz o kolejne cztery dni.

do góry