Kolno

Kolno jest miastem w województwie podlaskim, w powiecie kolneńskim. Leży na Wysoczyźnie Kolneńskiej na Mazowszu.

Kolno posiada prawa miejskie od 28 czerwca (lub 30 czerwca) 1425 r., nadane przez księcia mazowieckiego Janusza I, zwanego Starszym. Kolno obecnie liczy 10 908 mieszkańców i ma powierzchnię 25 km2. Miasto leży na szlaku drogi krajowej, prowadzącej z Kisielnicy do Orzysza. Od zachodu graniczy z Puszczą Kurpiowską, a od północy z Puszczą Piską. Należy do obszaru „Zielonych Płuc Polski”.

Burmistrzem miasta Kolno jest aktualnie Andrzej Duda. Z tego miasta pochodzi również polski żeglarz Jan z Kolna (1435 - 1484). Część historyków twierdzi, że miał on dotrzeć do Ameryki, zanim zrobił to Krzysztof Kolumb.

Co warto zobaczyć w Kolnie?

Najważniejsze zabytki w Kolnie to: zespół kościoła parafialnego pw. Św. Anny (kościół, murowany, 1834-35 i dzwonnica, murowana, 1862 r.), Cmentarz komunalny, rzymskokatolicki z 1809 r. (ogrodzenie i brama cmentarna, grób żołnierzy poległych pod Lemanem w wojnie polsko - bolszewickiej w 1920 r.), oraz Cmentarz żydowski, ok. 1817 r.
Jeżeli chodzi natomiast o atrakcje, to w Kolnie znajduje się nowoczesny kompleks sportowo-rekreacyjny, który składa się z pełnowymiarowej hali sportowej oraz krytej pływalni. W Kolnie są również idealne warunki do inwestowania.

Wywóz gruzu w Kolnie

W Kolnie prowadzimy firmę zajmującą się utylizacją oraz wywożeniem gruzu. Dbamy o środowisko naturalne. Uczymy, jak prawidłowo segregować i utylizować śmieci. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą.

do góry