Grajewo

Grajewo jest miastem w województwie podlaskim, leżącym nad rzeką Ełk. Od 1 stycznia 1999 r. stanowi siedzibę powiatu grajewskiego.

Zabytki w Grajewie

W Grajewie znajdują się następujące zabytki: Kościół Trójcy Przenajświętszej (najstarszy kościół w mieście, wybudowany w latach 1879-1882 w stylu neogotyckim), Cmentarz parafialny (cmentarz miejski założony w 1810 roku), Kaplica grobowa Wilczewskich ( klasycystyczna kaplica na cmentarzu parafialnym wybudowana w 1839 r.), drewniane domy z XIX wieku, zajazd z połowy XIX wieku, dworzec kolejowy z 1873 r., dwie kapliczki przydrożne z poł. XIX wieku, Publiczne Gimnazjum nr 1 z 1931 r., kasyno oficerskie, wieża ciśnień z 1896 r.

Dworzec kolejowy w Grajewie z 1873 roku jest przykładem reprezentacyjnego budynku kolejowego, który miał podkreślić majestat i potęgę Imperium Rosyjskiego. Jest to budynek użyteczności publicznej w stylu renesansowym. Najcenniejszym elementem wyposażenia wnętrza są żeliwne schody wachlarzowe. Dworzec kolejowy w Grajewie powstał w momencie, gdy oddano do użytku linię kolejową łączącą Grajewo, Białystok i Brześć. W Grajewie znajdowała się stacja przeładunkowa towarów i komora celna. W 1988 roku przeprowadzono generalny remont dworca.

Nasza działalność w Grajewie

W Grajewie oferujemy wywóz gruzu i innych odpadów, w tym odpadów niebezpiecznych, na przykład azbestu. W naszej ofercie znajduje się wynajem kontenerów na gruz. Po zamówieniu takiej usługi maksymalnie w ciągu 24 godzin, przywozimy kontener na Twoją posesję. Sprawdź, jak to działa.

do góry