Goniądz

Goniądz jest miasteczkiem w województwie podlaskim, leżącym niedaleko Moniek, nad samą Biebrzą, przy turystycznym szlaku wodnym Biebrzy łączącym jeziora Równiny Augustowskiej oraz Pojezierza Ełckiego z Narwią.

Zalety Goniądza

Goniądz był kiedyś miastem królewskim Korony Królestwa Polskiego. Obecnie turystów do niego przyciąga wspaniała przyroda. Z ulic miasteczka widoczny jest Biebrzański Park Narodowy. W 2010 roku Goniądz trafił do Księgi Rekordów Guinnessa, gdy w ramach Zlotu Klubu Ptaków Polskich ustanowiono rekord świata w kategorii największego obrazu zwierzęcia ułożonego z ludzi. Wtedy ponad 1300 osób ułożyło postać Bociana Białego.

Atrakcje w Goniądzu

Jedną z największych atrakcji w Goniądzu jest Rzeka Biebrza. Jest bardzo malownicza. Powstała przy niej plaża i kąpielisko. Warto również obejrzeć Kościół Św. Agnieszki. Jest to neobarokowa świątynia z XX wieku, znajdująca się w centrum Goniądza. Natomiast kaplica św. Floriana jest na wzniesieniu za kościołem. W Goniądzu znajduje się również Kaplica Św. Ducha (cmentarna kaplica). Nie można pominąć wspomnianego wcześniej Biebrzańskiego Parku Narodowego. Znajduje się w nim czerwona i zielona ścieżka przyrodnicza Terenowego Ośrodka Edukacyjnego BPN, z kładką na rozlewiskach Biebrzy oraz wieżami obserwacyjnymi. Ostatnią atrakcją turystyczną, o której warto wspomnieć jest Twierdza Osowiec (udostępniona do zwiedzania w formie Muzeum).

Wywóz odpadów pobudowlanych w Goniądzu

Zajmujemy się wywozem odpadów pobudowlanych, w tym gruzu Goniądz oraz ich ekologiczną utylizacją.

do góry