Łomża

Łomża jest położona w województwie podlaskim nad rzeką Narew. Na chwilę obecną miasto liczy sobie 62 716 mieszkańców. Jest głównym ośrodkiem gospodarczym.

Łomża jest miastem, które początki sięgają X wieku. Prawa miejskie otrzymała 15 czerwca 1418 roku od księcia Janusza I. Największy rozkwit Łomży datuje się na XV i XVI wiek. Miasto jest otoczone przez Międzyrzecze Łomżyńskie oraz Dolinę Narwi. W północnej części miasta znajduje się obszar Chronionego Krajobrazu Równiny Kurpiowskiej i Doliny Dolnej Narwi. Las Jednaczewski jest miejscem odpoczynku mieszkańców. Znajduje się tutaj wiele atrakcji dla osób, które lubią biegać lub ćwiczyć na świeżym powietrzu. W Łomży jest aż 12 pomników przyrody

Najciekawsze obiekty zabytkowe w Łomży to: Ratusz pochodzący z lat 1822-1823, Brama Napoleona (tutaj podobno zatrzymał się, gdy prowadził wojska na Moskwę), Klasztor Kapucynów i kościół Matki Bożej Bolesnej (ocalony w 1944 roku przed wysadzeniem przez Niemców), Pomnik Hanki Bielickiej.

Na jakich osiedlach działamy w Łomży?

Nasza firma zajmuje się wywozem gruzu oraz podstawianiem kontenerów na gruz na następujących osiedlach: Starówka, Rembelin, Osiedle Monte Cassino, Osiedle Skarpa i Osiedle Pociejewo, Jantar, Górka Zawadzka, Mazowieckie, Konstytucji, Armii Krajowej, Medyk oraz Zawady Przedmieście, Łomżyca, Nowa Łomżyca, Maria, Narew, Staszica, Słoneczne, Parkowe, Młodych i Skowronki), Osiedla Kraska, Osiedle Przemysłowe. Zajmujemy się wywozem odpadów budowlanych i wielkogabarytowych w Łomży. Prowadzimy również utylizację odpadów. Działamy też w innych miastach w województwie podlaskim, na przykład w Suwałkach i w Białymstoku.

do góry