Sztum

Sztum jest niewielką miejscowością położoną w województwie pomorskim, 12 kilometrów od Malborka, przy trasie numer 55. Miasto znajduje się na przesmyku między połączonymi jeziorami: Sztumskim i Barlewickim na Pojezierzu Iławskim. Można tutaj spotkać wiele rezerwatów przyrody oraz miejsc do rekreacji. Przez Sztum biegnie kilka szlaków turystycznych, które łączą miasto z najbardziej interesującymi polskimi atrakcjami. Trzeba tu wymienić na przykład zamek w Malborku czy toruńską Starówkę.

Zabytki w Sztumie

Sztum może również pochwalić się swoimi zabytkami. Warto wspomnieć chociażby o XIV-wiecznym zamku pokrzyżackim, neogotyckim kościele Św. Anny i kościele poewangielickim, który stoi na miejscu dawnego Ratusza. W okolicy można spotkać bardzo interesujące atrakcje, takie jak: zabytkowe dworki (Zajezierze, Czernin, Ramzy Małe), grodziska (słowiańskie z XI wieku w miejscowości Węgry i grodzisko kultury łużyckiej w Kalwie), czy cmentarzyska kurhanowe w Koniecwałdzie. Ciekawa jest również XIX-wieczna śluza na rzece Nogat w Białej Górze. Warto zatrzymać się w Sztumie, gdy jedziesz nad może lub do Malborka.

Wywóz gruzu w Sztumie

Prowadzimy wywóz odpadów pobudowlanych, takich jak na przykład folia malarska, puszki po farbach, czy gruz Sztum. Wynajmujemy kontenery na gruz i inne odpady w Sztumie. Można u nas wynająć kontener na śmieci bez wychodzenia z domu. Zamówienie i płatność odbywają się przez Internet. Mamy kontenery na gruz w Sztumie w bardzo różnych rozmiarach. Zachęcamy do skorzystania z naszych usług!

do góry