Ustka

Ustka jest popularnym nadmorskim kurortem o wyjątkowych zaletach klimatycznych oraz krajobrazowym. Leży w województwie pomorskim, na środkowym wybrzeżu, 18 km od Słupska, u ujścia rzeki Słupi.

Atrakcje w Ustce

Jak każdy kurort nad Bałtykiem Ustka, może się pochwalić pięknymi, piaszczystymi plażami, a w dodatku ma w swojej ofercie kąpiele wodne, spacery po lesie, parku oraz wzdłuż plaż. Na samym wybrzeżu można zobaczyć pomnik pięknej syrenki. Atrakcją jest również Promenada. Poza uzdrowiskiem w Ustce znajduje się port rybacki i żeglarskim. Można z niego wypłynąć w rejs statkiem po morzu. Jest tutaj również czynna stocznia kutrów rybackich.

Ustka jest również doskonałym miejscem na wypoczynek dla osób, które lubią aktywnie spędzać czas. Są tutaj trasy rowerowe korty tenisowe i pola do mini golfa. Organizuje się: spływy kajakowe, przejażdżki konne, oraz nurkowanie. Można również udać się na Wydmę Orzechowską.

Zabytki w Ustce

W Ustce zachowały się zabytkowe domy rybackie i przedwojenne pensjonaty, na przykład eklektyczny pałacyk Goringa z 1890 roku. Wiele domów charakteryzuje się bardzo interesującą konstrukcją konstrukcję szachulcową. Ciekawym zabytkiem jest również latarnia morska. Warto zwiedzić też Muzeum Chleba oraz Muzeum Ziemi Usteckiej.

Wywóz odpadów pobudowlanych w Ustce

Zajmujemy się wywozem odpadów pobudowlanych, w tym również gruzu Ustka. Dbamy o środowisko naturalne, więc przeprowadzamy ich ekologiczną utylizację. Zamówienie kontenera na gruz Ustka trwa dosłownie parę minut.

do góry