Wejherowo

Wejherowo jest kaszubskim miastem w województwie pomorskim, leży na pograniczu Pojezierza Kaszubskiego, nad rzeką Redą, nieco na zachód od Gdyni.

Znaczenie Wejherowa

Wejherowo jest elementem Małego Trójmiasta Kaszubskiego. Uznawane jest z stolicę Kaszub. W ostatnim czasie Wejherowo w bardzo dużym stopniu wypiękniało. Warto jest tutaj przyjechać i poznać zabytki oraz ciekawe atrakcje turystyczne.

Zabytki w Wejherowie

W Wejherowie znajdują się następujące zabytki: Pałac (przy ulicy Zamkowej 2), Ratusz (przy placu Wejhera 8), kolegialna (przy ulicy Kościelnej), oraz Kalwaria Wejherowska (przy ulicy Klasztornej).

Atrakcje w Wejherowie

Jedną z największych atrakcji jest Rynek w Wejherowie. Inaczej jest nazywany Placem Wejhera i stanowi serce miasta. Warto zobaczyć również Park Miejski, przy ulicy Parkowej oraz Szlak Abecadła, przy ulicy Wałowej. W Parku Miejskim znajduje się też amfiteatr. W Wejherowie jest wiele tras do nordic walking.

Wywóz odpadów w Wejherowie

Prowadzimy wywóz śmieci Wejherowo. Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, więc dbamy o nie przez ekologiczną utylizację odpadów pobudowlanych oraz innych. Wywozimy również odpady poremontowe, takie jak na przykład folie malarskie, czy puszki po farbach. Podejmujemy się też wywożenia odpadów niebezpiecznych, takich jak azbest. Jeżeli nie wiesz, co zrobić z gruzem Wejherowo pozostałym po budowie, to zgłoś się do nas! Mamy kontenery na gruz Wejherowo w atrakcyjnych cenach. Zachęcamy do przejrzenia całej naszej, bardzo bogatej oferty. Zamów kontener przez internet.

do góry