Szczecinek

Szczecinek jest alternatywą dla pełnych ludzi kurortów nadmorskich. Tutaj można spokojnie odpocząć nad jeziorem. Jakie zabytki warto jest zobaczyć w tym mieście

Zabytkowy park - atrakcja dla osób, które lubią spacerować

Brzegi Trzesiecka w granicach Szczecinka położone są w pięknym parku założonym w II połowie XIX wieku. Rośnie tu mniej więcej dwa tysiące stuletnich drzew. Celem jego założycieli było stworzenie w mieście obiektu podobnego do angielskich ogrodów, w który będzie bardzo wiele rodzimych gatunków roślin. Obok zaczyna się Starówka z neogotyckim ratuszem z połowy XIX w. Zabytki w Szczecinku, to głównie XIX-wieczne budowle, które charakteryzują się eklektycznymi połączeniami stylów architektonicznych, takich jak neorenesans, neogotyk oraz neobarok.

Ze średniowiecznych zabudowań, które były niszczone przez liczne pożary, ocalała tylko samotna wieża kościoła św. Mikołaja oraz południowe skrzydło Zamku Książąt Pomorskich. Warty zainteresowania jest również kościół przy ulicy 3 maja, który ma wieżę znajdującą się ponad całym miastem. Jest jednym z największych atrakcji Szczecinka. Świątynia została wybudowano w 1903 roku w stylu neogotyckim. We wnętrzu znajdują się zachwycające witraże.

Wywóz odpadów w Szczecinku

Jeżeli nie wiesz, jak mógłbyś pozbyć się odpadów pobudowlanych, w tym również gruzu Szczecinek, to zgłoś się do nas. Z chęcią Ci pomożemy. Mamy bardzo szeroki wybór kontenerów na gruz Szczecinek. W razie pytań zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub e-mailowego.

do góry