Barlinek

Usługi wywozu gruzu i odpadów w Barlinku

Barlinek (dawniej Berlinchen) to miejsce przyjazne dla każdego, w którym można odpocząć. Turystów przyciągają do niego zabytkowe kamieniczki i malownicze jezioro.

Ogólne informacje o Barlinku

Barlinek jest 15 000 miastem. Jego historia sięga 1278 roku. Kiedyś było przede wszystkim popularnym kurortem wypoczynkowym i z tego względu potocznie nazywano je „Perłą Nowej Marchii”. Co ciekawe, w Barlinku mimo pożarów i wojen, zachowało się całkiem sporo zabytków. Najbardziej znanym mieszkańcem ten miejscowości był Emanuel Lasker - szachowy mistrz świata, filozof i matematyk, który urodził się w 1868 roku.

Okolice Barlinka również są bardzo atrakcyjne pod względem turystycznym. Pełno tutaj lasów, wód oraz interesujących obiektów ze świata przyrodniczego. Symbolem związku Barlinka z przyrodą jest Królowa Puszczy Barlineckiej. Każdego roku odbywa się tutaj widowisko koronacji nowej Królowej. Zostało ono zainspirowane „Baśnią o Królowej Puszczy Barlineckiej” autorstwa Romany Kaszczyc. Koronacja ma miejsce zawsze w trzeci weekend czerwca w czasie Dni Barlinka - Barlineckich Świętojanek. Osoby, które lubią aktywny wypoczynek z pewnością ucieszy fakt, że Barlinek to "Europejska Stolica Nordic Walking".

Kontenery na gruz i odpady pobudowlane w Barlinku

Wiemy, jak ważna jest troska o środowisko naturalne. Dlatego na naszej stronie internetowej publikujemy teksty dotyczące sortowania śmieci oraz ich ekologicznej utylizacji. Jeżeli jesteś zainteresowany taką usługą, to zamów u nas kontener na śmieci. Zajmiemy się również wywozem gruzu w Barlinku oraz w innych miastach. 

do góry