Police

Police są miastem pewnego rodzaju paradoksu historycznego. Z jednej strony nie mogą się pochwalić bogatą i ciekawą historią. Miasto przez cały czas było uzależnione od Szczecina.
Z drugiej strony Police są obecnie jednym z najbardziej liczących się miast na Pomorzu Zachodnim, dzięki rozwojowi przemysłu chemicznego w ostatnich dziesięcioleciach.

Sedina w Policach

Zaczniemy od dosyć ciekawej atrakcji. W Szczecinie ponad 10 lat temu została zawiązana inicjatywa, która miała na celu odtworzenie fontanny Manzla na pl. Tobruckim, z postacią Sediny na jej szczycie. W 2014 roku w ramach rewitalizacji placu na Starym Mieście Sedinę ustawiono na nowym postumencie. Otoczenie fontanny nabrało nowoczesnego charakteru. Często mieszkańcy organizują w tym miejscu spotkania.

Hydrierwerke Pölitz

Hydrierwerke Pölitz AG, czyli fabryka paliw syntetycznych. III Rzesza w ramach rozwoju przemysłu umieściła w Policach nowoczesny kombinat, który zajmował się produkowaniem paliw dla niemieckiej armii. Spowodowało to wzrost liczby ludności, rozbudowę miasta, zwiększenie rangi ekonomicznej w regionie, ściągnięcie tysięcy robotników i utworzenie jednego z największych ośrodków pracy przymusowej na Pomorzu. Ruiny zbombardowanej fabryki stanowią obecnie atrakcję turystyczną i obowiązkowy punkt wycieczek szkolnych.

Wywóz śmieci w Policach

Naszym celem jest pomoc klientom w pozbywaniu się niechcianych odpadów budowlanych, na przykład po wykonanym remoncie. Możesz wynająć u nas kontener na gruz w Policach w wybranym przez Ciebie rozmiarze.

do góry