Pelplin

Pelplin jest historyczną miejscowością położoną w południowej części województwa pomorskiego, nad rzeką Wierzycą, w pobliżu trasy krajowej numer 1. W niewielkiej odległości znajdują się atrakcyjne turystyczne miejscowości, czyli Malbork (29 km) oraz Gniew (14 km).

Zabytki w Pelplinie

Od wieków aż do dzisiaj Pelplin jest znany z ogromnej gotyckiej świątyni z czasów średniowiecza. Została wzniesiona przez Cystersów, nad brzegiem Wierzycy. Początkowo była kościołem klasztornym. Następnie budowla stała się katedrą. Natomiast dzisiaj jest to bazylika mniejsza. Blisko świątyni można zwiedzić interesujące Muzeum Diecezyjne. Znajduje się w nim jedyny w Polsce egzemplarz Biblii Guttenberga. Zaraz obok bazyliki jest interesujący kościół Bożego Ciała, czyli tak zwana kaplica przed bramą. Gdy przyjedziesz do Pelplina, to musisz odwiedzić pelplińską bazylikę. Natomiast jeżeli masz więcej czasu, to możesz się wybrać na Górę Jana Pawła. To właśnie tutaj w dniu 6 czerwca 1999 roku Św. Papież Jan Paweł II celebrował mszę świętą. Na górze są pamiątkowy krzyż, pomnik i droga krzyżowa.

Wywóz odpadów pobudowlanych w Pelplinie

Zajmujemy się wywozem różnego rodzaju odpadów. Możesz zamówić przez naszą platformę Ecoexpress24.pl kontener na gruz czysty lub zmieszany Pelplin. Na stronie znajdziesz podział dostępnych u nas kontenerów Pelplin oraz dowiesz się jakie śmieci możesz do nich wrzucić. Mamy kontenery w wielu rozmiarach. Przyjeżdżamy na Twoją posesję i zostawiamy na niej zamówiony przez Ciebie kontener na śmieci Pelplin.

do góry