Lębork

Lębork jest kaszubskim miastem w województwie pomorskim, leżącym pomiędzy Słupskiem i Wejherowem, na południe od Łeby, przy trasie nr 6. Mieszkańców Lęborka dzieli od plaż na Bałtykiem mniej więcej 30 km. W mniejszej odległości znajduje się Jezioro Lubowidzkie.

Zalety Lęborka

Lębork jest cudownym średniowiecznym miastem, zbudowanym w dużym stopniu przez Krzyżaków. Wiele elementów XIV-wiecznej zabudowy można podziwiać do dziś.

Zabytki w Lęborku

W Lęborku znajduje się zamek przy ulicy Przyzamcze 2. Jest to krzyżacki zamek z XIV wieku. Wiele razy przebudowywany. Aktualnie mieści się w nim siedziba sądu. Kolejnym zabytkiem jest Baszta Bluszczowa, przy ulicy Basztowej. Jest to zrekonstruowana baszta z XIV wieku. Stanowi własność prywatną znajduje się koło kościoła Św. Jakuba. Warto jeszcze wspomnieć o Baszcie Kwadratowej, przy ulicy Korczaka. Jest to jeden ze średniowiecznych fragmentów miasta oraz pozostałość po murach. Został pięknie zrekonstruowany. Zabytkiem jest również Baszta numer 24, przy ulicy Dendrowskiego. Jest to tak zwana baszta oszkolona. Stanowi doskonale zrewitalizowany element XIV-wiecznych murów. Warto jeszcze wymienić Basztę numer 27, przy ulicy Basztowej. W tej XIV-wiecznej baszcie znajduje się muzeum. Została wspaniale odnowiona na wzór XIX-wiecznej kamienicy o zabudowie ryglowej. W Lęborku trzeba również zobaczyć Kościół Św. Jakuba, przy ulicy Basztowej 8. To zabytkowy kościół z początków XIV wieku, który zachował gotycki styl. Od 2010 roku sanktuarium Św. Jakuba leży na Szlaku Św. Jakuba.

Wywóz śmieci i odpadów pobudowlanych w Lęborku

Oferujemy wynajem kontenerów oraz wywóz gruzu w Lęborku. Skontaktuj się z nami już dziś!

do góry