Kamień Pomorski

Kamień Pomorski jest miastem w województwie zachodniopomorskim, malowniczo położonym na Pobrzeżu Szczecińskim, nad samym brzegiem Zalewu Kamieńskiego, blisko Dziwnowa.

Zabytki w Kamieniu Pomorskim

Kamień Pomorski jest położony na szlaku zabytków sztuki romańskiej. Całe Stare Miasto zostało wpisane do rejestru zabytków. Do zabytków w Kamieniu Pomorskim zalicza się: Starówka z zachowanym średniowiecznym układem przestrzennym, Kościół Wniebowzięcia NMP w Kamieniu Pomorskim (barokowa świątynia z XVIII wieku), Rynek z Ratuszem gotyckim, Wieża Piastowska i Brama Wolińska, przy ulicy Basztowej (obecnie Muzeum Kamieni), Katedra Św. Jana Chrzciciela w Kamieniu Pomorskim, na Placu Katedralnym (romańsko-gotycka bazylika), Renesansowy pałac biskupi, również na Placu Katedralnym.

Atrakcje w Kamieniu Pomorskim

Największą atrakcją w Kamieniu Pomorskim jest Przystań na Zalewie Kamieńskim, przy ulicy Bałtyckiej. Turystów przyciąga tu również Zalew Kamieński na styku ulic Bałtyckiej i Wilków Morskich. Co roku w Kamieniu Pomorskim odbywa się Festiwal Muzyki Organowej.

Wywóz odpadów w Kamieniu Pomorskim

Zdajemy sobie sprawę z tego, że pozbycie się odpadów pobudowlanych, takich jak na przykład folia malarska, pędzle, puszki po farbie, czy gruz Kamień Pomorski nie jest proste. Z tego względu założyliśmy firmę, która zajmuje się wywozem odpadów pobudowlanych oraz ich ekologiczną utylizacją. Działamy na terenie całej Polski. Wynajmujemy kontenery na gruz Kamień Pomorski w bardzo interesujących cenach. Zapraszamy!

do góry