Drawsko Pomorskie

Drawsko Pomorskie (niem. Dramburg) jest miastem położonym w północno-zachodniej Polsce, w województwie zachodniopomorskim. Stanowi siedzibę powiatu drawskiego i gminy miejsko-wiejskiej Drawsko Pomorskie.

Zabytki w Drawsku Pomorskim

Pierwszym zabytkiem w Drawsku Pomorskim jest Kościół pw Zmartwychwstania Pana Naszego Jezusa Chrystusa. Został wzniesiony na przełomie XIV i XV w. We wnętrzu znajdują się następujące elementy zabytkowe: drewniany ołtarz, drewniana balustrada ołtarzowa, drewniana ambona, dwie drewniane empory organowe, drewniany prospekt organowy, dwie drewniane ławy kolatorskie i zespół witraży.

Kolejną atrakcją turystyczną w Drawsku Pomorskim jest Jezioro Lubie. Na jeziorze jest pięć wysp. Ich nazwy brzmią następująco: Kamieniec, Ptaszyniec, Rybaki, Sołtysia oraz bezimienna. Na południowym brzegu są lasy. Natomiast na północnym są gospodarstwa agroturystyczne, pola namiotowe i ośrodki wypoczynkowe. Warto wspomnieć również o jeziorze Dołgim, które zostało uformowane przez moreny czołowe i liczne wzniesienia. Pozostałe zabytki w okolicach Drawska Pomorskiego to: Kościół p.w. św. Barbary w Gudowie, Pałac w Karwicach, Leśniczówka w Dzikowie, Pałac w Mielenku Drawskim oraz Kościół w Mielenku Drawskim.

Ekologiczna utylizacja odpadów w Drawsku Pomorskim

W Drawsku Pomorskim zajmujemy się wywożeniem i utylizacją w sposób przyjazny dla środowiska naturalnego odpadów pobudowlanych, takich jak na przykład gruz lub folia malarska. Możesz u nas wynająć kontener na gruz w atrakcyjnej cenie.

do góry