Darłowo

Darłowo jest 14- tysięcznym nadmorskim miastem, leżącym w północno-zachodniej Polsce, w województwie zachodniopomorskim.

Ogólne informacje o Darłowie

Darłowo znajduje się nad Morzem Bałtyckim, w dolinie rzek Wieprzy i Grabowej. Miasto ma ponad 700-letnią tradycję. Swojego czasu było nawet miastem królewskim. Ma wiele średniowiecznych zabytków. W 1382 roku w Darłowie urodził się Eryk I Pomorski - król Danii, Szwecji oraz Norwegii zjednoczonych Unią Kalmarską. 200 lat temu powstało jedno z najstarszych kąpielisk, czyli Darłówko. Ten kiedyś nadmorski kurort obecnie jest rozwijającym się portem morskim, z nowoczesną mariną i dziesiątkami statków. Darłowo i kąpielisko Darłówko cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem wśród turystów. Warto przyjechać tutaj o każdej porze roku.

Co zwiedzać w Darłowie?

Najważniejszym zabytkiem w Darłowie jest Zamek Książąt Pomorskich. Aktualnie znajduje się w nim Muzeum. W samym sercu miasta znajduje się Kościół Mariacki, z 60-cio metrową wieżą. Warto odwiedzić również Mauzoleum Pomorskie z sarkofagami Króla Eryka, Elżbiety, żony ostatniego Księcia Pomorskiego oraz Jadwigi Księżniczki Pomorza. Nie można pominąć również Pomnika Rybaka i znajdującej się u jego stóp Galerii Ryb Morza Bałtyckiego.

Wynajem kontenerów na gruz w Darłowie

Nasza firma specjalizuje się w wynajmie kontenerów na gruz. Największy dostępny u nas kontener ma pojemność 36 m3. Można go wynająć maksymalnie na 4 dni. Przyjedziemy po jego odbiór, aby zaoszczędzić Ci kłopotów. Zachęcamy do skorzystania z tej usługi!

do góry