Człuchów

Człuchów jest miastem o ponad 660-letniej historii. Znajduje się na pograniczu Kaszub i Krajny, w południowo-zachodniej części województwa pomorskiego.

Malownicze krajobrazy

Atrakcją Człuchowa i okolic z pewnością jest polodowcowe ukształtowanie terenu z przepięknymi jeziorami i malowniczymi wzgórzami morenowymi, gęsto porośniętymi lasami. Tak zróżnicowane środowisko przyrodnicze jest doskonałe dla żeglarzy, wędkarzy, grzybiarzy i wszystkich, którzy lubią aktywny wypoczynek.

Ciekawa historia

Ważną zaletą Człuchowa jest jego historia, której pozostałości do dziś można zobaczyć w wielu miejscach. Warto wspomnieć choćby o ruinach pokrzyżackiego zamku. Są tam: fosy, kamienne umocnienia podzamczy, mury obronne i 46-metrowa wieża. Ciekawymi zabytkami są również: kościół pw. św. Jakuba Apostoła, rynek z kamienicami, poczta, ratusz, wille na ul. Batorego, stacja dyliżansowni i dawny browar.

Imprezy plenerowe w Człuchowie

W Człuchowie odbywa się również wiele imprez plenerowych. Warto tutaj wymienić na przykład: Pomorski Przegląd Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej, Dni Człuchowa, Impresje Piwne, Polish Boogie Festiwal, Pożegnanie Lata, CZW Rap Night, Street Jam lub Mistrzostwa Motocrossowe.

Wywóz odpadów pobudowlanych w Człuchowie

W Człuchowie zajmujemy się wywozem i utylizacją śmieci. Możesz u nas szybko zamówić kontener na gruz. Na naszej stronie internetowej znajdziesz wszystkie niezbędne informacje dotyczące przygotowania posesji na nasz przyjazd. Mamy kontenery na czysty gruz i na gruz zmieszany. Zapraszamy do nas!

do góry