Cedynia

Cedynia jest niewielką, historyczną miejscowością w województwie zachodniopomorskim, nad rzeką Odrą, na zachodnim krańcu Pojezierza Myśliborskiego.

Cedynia jest najdalej wysuniętym na zachód miastem w Polsce.

Zabytki w Cedyni

Pierwszy warty uwagi zabytek to Rynek z Ratuszem w Cedyni. Przy głównym placu znajduje się XIX-wieczny Ratusz z bogatą elewacją. Powstał na miejscu poprzedniego ratusza z XVI wieku. Kolejny zabytek w Cedyni to Kościół Narodzenia NMP. Jest to gotycka świątynia z kostki granitowej. Została wybudowana na przełomie XIII i XIV wieku, a przebudowany w XVIII i XIX wieku. Warto jeszcze zwiedzić Klasztor cystersek w Cedyni. Klasztor powstał w XIII wieku. Wiele razy był przebudowywany. Został całkowicie zniszczony w czasie II wojny światowej, ale na szczęście go odbudowano. Klasztor mieści się na europejskiej trasie cystersów. Aktualnie znajdują się w nim hotel i restauracja. Z zabytków należy jeszcze wymienić Kirkut w Cedyni, przy ulicy Kościuszki.

Atrakcje w Cedyni

Trzeba tutaj wymienić: Cedyński Park Krajobrazowy oraz Muzeum Regionalne w Cedyni, przy placu Wolności 4. W Cedyni znajdują się również następujące szlaki turystyczne: Szlak Cysterski południowy, Szlak Cysterski wschodni, Szlak Krzyżacki oraz Szlak Nadodrzański, czerwony.

Wynajem kontenera na gruz w Cedyni

W naszej firmie możesz wynająć przez internet kontener na gruz w wybranym przez Ciebie rozmiarze. Sami przywieziemy go do Ciebie i przyjedziemy po jego odbiór. Możesz do niego wrzucić gruz czysty albo gruz zmieszany.

do góry