Bytów

Bytów jest ważnym elementem historii i kultury Kaszub. Jest pełen atrakcji i ciekawych zabytków. Bytów jest jedną z siedmiu stolic Kaszub. Ma interesującą historię, o czym świadczą obecne w nim zamek, muzeum i ruiny kościoła.

Zamek krzyżacki

W XIV wieku Bytów stał się częścią Państwa Zakonnego. Wtedy to właśnie Krzyżacy zbudowali majestatyczny zamek. Do dziś stanowi on najważniejszą atrakcję Bytowa. Jest uważany za jedną z największych warowni krzyżackich.

Muzeum Zachodnio-Kaszubskie

Obecnie na zamku znajdują się hotel oraz restauracja. Mieści się tutaj również Muzeum Zachodnio-Kaszubskie. Pozwala ono na zwiedzanie zamku. Można w nim zobaczyć nie tylko rolnicze narzędzia, czy wyposażenie, ale również wspaniałe, kolorowe rzeźby, instrumenty muzyczne oraz obrazy malowane na szkle. Na zamku cyklicznie są organizowane imprezy kulturalne, spotkania oraz wernisaże, organizowane są pokazy walk rycerskich, nauka strzelania z łuku i nauka tańca średniowiecznego.

Kościół Św. Katarzyny Aleksandryjskiej i Św. Jana Chrzciciela

To jest dawny kościół ewangelicki. Stał się nim po tym, jak w marcu 1945 roku wojska ZSRR zniszczyły dawny kościół katolicki Św. Katarzyny. Po wysiedleniu Niemców w 1945r. kościół ten przejęła parafia katolicka. W kościele warto zobaczyć kwadratową wieżę oraz całą trójnawową świątynię.

Wywóz odpadów pobudowlanych w Bytowie

W Bytowie zajmujemy się wywozem odpadów pobudowlanych. W szczególności interesuje na gruz Bytów. Możesz u nas wynająć kontener na gruz Bytów. Gwarantujemy niskie ceny.

do góry