Biały Bór

Biały Bór leży przy jeziorach Ławiczka, Bielsko i Łobez są atrakcyjnymi miejscami nie tylko z uwagi na piękne krajobrazy i możliwość kąpieli.

Zwiedzanie bunkrów

Przez teren gminy Biały Bór (z niem. Baldenburg) biegnie sieć kilkudziesięciu poniemieckich bunkrów. Nazywana jest "Wałem Pomorskim". Można tutaj zobaczyć wiele pozostałości po bunkrach.

Zabytki w Białym Borze

Zwiedzanie zabytków w Białym Borze warto robić na pieszo. Wtedy masz pewność, że nie przegapisz żadnego ważnego dla Ciebie punktu. W czasach II wojny światowej Biały Bór został bardzo zniszczony. Zginęło 80 procent ludności. W mieście Biały Bór zachowała się jedyna w Polsce ulica Armii Czerwonej. Ocalał tutaj również pomnik Armii Czerwonej. Wielu turystów nadal chce go obejrzeć. Pozostałe zabytki w Białym Borze to: kościół neogotycki św. Michała z 1878 roku, Cerkiew Narodzenia Przenajświętszej Bogarodzicy według projektu J. Nowosielskiego, Cmentarz żydowski z niezwykłymi nagrobkami z piaskowca (znajdują się na nich napisy po hebrajsku oraz w języku niemieckim), pomnik Tarasa Szewczenki (ukraiński pisarz i malarz), pomnik cesarza Fryderyka Wilhelma III, pomniki upamiętniające ofiary I i II wojny światowej, budynek sądu grodzkiego, oraz pomnik poświęcony mieszkańcom Białego Boru przesiedlonym w czasie akcji „Wisła”.

Ecoexpress24.pl w Białym Borze

Jeżeli nie wiesz, gdy i w jaki sposób wywieźć śmieci pobudowlane i poremontowe, to zamów u nas kontener na śmieci. Zabierzemy wszystko, czego chcesz się pozbyć i zutylizujemy w sposób ekologiczny.

do góry