Strona główna/O ecoexpress24/Aktualności/Wywóz i utylizacja gruzu w Warszawie - jak zrobić to dobrze?

Wywóz i utylizacja gruzu w Warszawie - jak zrobić to dobrze?

1 Kwietnia 2023

Warszawa, jako miasto stołeczne, należy najprężniej rozwijających się ośrodków miejskich w Polsce, co wiąże się m.in. z realizacją dużej liczby inwestycji budowlanych. Dotyczy to zarówno wielkich i zaawansowanych projektów w centrum miasta lub obszarach przemysłowych, jak również rozbudowy przedmieść o kolejne domy jednorodzinne lub mniejsze inwestycje. Oczywiście w wyniku realizacji prac należy liczyć się z wytwarzaniem dużej ilości odpadów, do której zaliczamy m.in. gruz. Dowiedz się, jakie możliwości w gospodarowaniu gruzem w Warszawie dla inwestorów i realizatorów prac daj oferta EcoExpress24, i poznaj korzyści płynące z wynajmu pojemników na gruz w Warszawie.

Wywóz gruzu Warszawa - jak wywiązać się z obowiązku?

Obowiązek wywozu gruzu reguluje ustawa z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach (Dz. U. z 2020 r. poz. 2150, ze zm.), a konkretnie jej art. 178, który stanowi, że odpady budowlane i rozbiórkowe powstające w wyniku wykonywania robót budowlanych lub robót związanych z rozbiórką, w tym beton, cegła, tynki, gipsy, kable, rury, metale i inne odpady związane z wykonywaniem tych robót, muszą być wywożone przez właściciela, posiadacza odpadów lub osobę zarządzającą tymi odpadami do zakładu przetwarzania odpadów budowlanych lub do miejsca zagospodarowania odpadów budowlanych, z wyjątkiem odpadów, które mogą zostać wykorzystane w miejscu ich powstania do celów budowlanych lub służących budowie dróg.

Oznacza to tyle, że każdy, kto wytwarza odpady z gruzu jest prawnie zobowiązany do prawidłowego gospodarowania tymi odpadami. Jak zatem zorganizować wywóz gruzu? Warszawa to miasto, w którym możesz wywiązać się z tego obowiązku, korzystając z serwisu internetowego ecoexpress24.pl, oferującego wynajem pojemników na gruz w Warszawie.

Wynajem kontenera na gruz w Warszawie - skorzystaj z usług EcoExpress24

Aby wywiązać się z obowiązku wywozu gruzu w Warszawie, zdecyduj się na wynajem kontenera na gruz za pośrednictwem naszej strony internetowej. Warszawa jest miejscowością, w której możesz liczyć na dużą dostępność kontenerów na gruz o różnej pojemności. Kontener zostanie podstawiony we wskazane miejsce a określony w zamówieniu czas, a po wypełnieniu go, firma zajmująca się profesjonalnym wywozem odpadów odbierze kontener, a następnie przewiezie do instalacji przetwórstwa, gdzie gruz zostanie zrecyklingowany.

Jest to najwygodniejszy sposób na wywiązanie się z obowiązku wywozu odpadów i uniknięcie kar za niewłaściwe gospodarowanie odpadami.

Utylizacja gruzu Warszawa - dlaczego jest ważna?

Prawidłowe zagospodarowanie odpadami z gruzu jest istotne, ponieważ odpady te można przetworzyć i ponownie wykorzystać. Gruz po przetworzeniu na kruszywo budowlane może zostać wykorzystano m.in. jako:

  • nawierzchnia parkingowa;
  • podsypka pod kostkę brukową;
  • fundament pod tory kolejowe;
  • utwardzenie podjazdów;
  • materiał wykorzystywany do budowy wałów i nasypów kolejowych lub drogowych.

Recykling i ponowne wykorzystanie gruzu jest korzystne dla środowiska naturalnego, a także jest opłacalne, gdyż obniża zapotrzebowanie na surowiec.

Kontenery na gruz Warszawa - łatwy wynajem pojemników na odpady z gruzu

Zamówienie pojemnika na gruz w Warszawie jest bardzo proste i intuicyjne. Po wybraniu z głównego panelu naszego serwisu rodzaju odpadów, wskaż dokładną lokalizację, pod którą ma zostać podstawiony kontener. Następnie wyświetlą Ci się dostępne w danej kontenery na gruz. Wybierz dowolną spośród dostępnych pojemność i przejdź do zamówienia.

Tam należy podać wszystkie niezbędne informacje, czyli m.in. termin i okres wynajmu kontenera na gruz, liczbę pojemników czy dane kontaktowe i dane do faktury. Po uzupełnieniu wszystkich niezbędnych pól przejdź do płatności online - wybierz dowolną, najwygodniejszą dla Ciebie metodę i dokonaj wpłaty. Po zaksięgowaniu usługa zostanie skierowana do realizacji.

Usługa wynajmu kontenerów na gruz przeznaczona jest zarówno dla firm, jak i osób fizycznych. Aby wynająć kontener na gruz nie trzeba zakładać konta w serwisie EcoExpress24.pl.

Gdzie wywozimy odpady w Warszawie?

 

do góry