Prudnik

Prudnik jest piękną, historyczną miejscowością, leżącą w województwie opolskim, u podnóża Gór Opawskich, na terenie Parku Krajobrazowego. Z Prudnika można szybko dojechać do takich miejscowości jak: Głuchołazy, Głogówek, Nysa czy Moszna. Bardzo urokliwa okolica oraz niewielka odległość do ośrodków turystycznych w Czechach jest istotną zaletą miasta. Jednak sam Prudnik też ma dużo do zaoferowania.

Zabytki w Prudniku

Wspaniałe historyczne budowle zachwycają swoim wyglądem. Rynek jest bardzo bogaty pod względem architektury. Na pewno warto tutaj obejrzeć Wieżę Zamkową, przy placu Zamkowym. Kamienną wieżę nazywa się Wieżą Woka. Została zbudowana na planie koła w XIII wieku. Jest to najstarszy zabytek Prudnika jeden z najstarszych obiektów tego typu w naszym kraju. Obiekt jest dostępny dla turystów. Ma mury o kilkumetrowej grubości. Ratusz w Prudniku przy Rynku to kolejna bardzo ważna atrakcja. Jest to wspaniała budowla, która została wybudowana w średniowieczu. Jej aktualny wygląd pochodzi z XVIII wieku.

W XIX stuleciu podwyższono wieżę. Warto jeszcze wymienić Kościół Św. Piotra i Pawła, przy ulicy Piastowskiej. Przy świątyni stoi klasztor Bonifratrów. Jest to wspaniały przykład architektury barokowej. Chcemy jeszcze napisać parę słów o Wieży Bramy Dolnej przy ulicy Batorego. Budowla pochodzi z czasów średniowiecza. Wtedy do miasta prowadziły dwie bramy -górna zwana nyską oraz dolna.

Wywóz odpadów w Prudniku

Prowadzimy wywóz odpadów Prudnik. Chętnie wynajmiemy Ci kontener na śmieci Prudnik.

do góry