Niemodlin

Niemodlin jest małym miastem położonym w województwie opolskim, mniej więcej 25 kilometrów od Opola, 7 kilometrów od autostrady A4, przy trasie na Nysę, w centrum Borów.
Niemodlin jest starą osadą słowiańską. Prawa miejskie otrzymała już w XIII wieku. Dzisiejsze miasto skoncentrowane jest wokół wyjątkowego, wydłużonego Rynku, który leży na drodze przelotowej. Turyści mają tutaj do zwiedzenia sporo ciekawych atrakcji.

Atrakcje w Niemodlinie

W pierwszej chwili nie sposób jest oderwać wzroku od dawnej, gotyckiej kolegiaty i potężnego, renesansowego zamku. Te dwie budowle zamykają Rynek od zachodu i wschodu. Co więcej w samym mieście zachowały się XV-wieczne mury miejskie i dawny Arsenał. Okolice Niemodlina są bardzo ciekawe pod względem przyrodniczym. Najciekawszym miejscem na pewno jest Zespół Przyrodniczo - Krajobrazowy w Lipnie. Leży on trzy kilometry od Niemodlina. Znajduje się w nim najstarszy w Polsce ogród dendrologiczny. Rośne w nim kilkadziesiąt gatunków egzotycznych drzew i krzewów strefy umiarkowanej z całego świata. Blisko parku jest również basen kąpielowy, który przyciąga turystów, w szczególności latem.

Przez krańce Niemodlina przepływa Ścinawa Niemodlińska. Przy jej brzegach znajdują się liczne leśne polany, łąki i stawy, które urozmaicają tutejsze Bory i wyglądają naprawdę bardzo malowniczo. Przez Bory biegną szlaki turystyczne, które są atrakcją dla osób lubiących aktywny wypoczynek.

W Niemodlinie zajmujemy się wywozem i utylizacją odpadów. Zamów u nas kontener na gruz. Możliwa płatność online.

do góry