Kluczbork

Kluczbork jest urokliwym miastem leżącym w województwie opolskim, nad rzeką Stobrawą, około 50 kilometrów od Opola. Został założony przez Joannitów w XIII wieku.
W późniejszych latach było o tym mieście głośno dzięki Janowi z Kluczborka. Był on autorem mowy przygotowanej na powitanie Władysława Jagiełły po grunwaldzkiej bitwie. Z Kluczborka pochodzi również ksiądz Jan Dzierżon - słynny pszczelarz.

Zabytki w Kluczborku

Najważniejsze zabytki w Kluczborku to: Brama Krakowska, przy ulicy Zamkowej (fragment obwarowań miejskich pochodzących z czasów średniowiecza) Ratusz w Kluczborku na Rynku (budowla z XVIII wieku), Kościół Chrystusa Zbawiciela (gotycki kościół z XIV wieku), Kościół Matki Bożej Wspomożenia Wiernych, przy ulicy Skłodowskiej 8, Muzeum im. Dzierżona, przy ulicy Zamkowej 10.

Atrakcje w Kluczborku

Kluczbork jest otoczony przepięknymi lasami, polami i łąkami. Jest to wymarzone miejsce dla osób, które lubią przyrodę i wycieczki piesze, czy rowerowe. W centrum Kluczborka znajdują się Park Miejski i pobliski Staw Kościuszki.

Gdzie działamy w Kluczborku?

Nasza firma prowadzi działalność na terenie całego Kluczborka i Polski. Wywozimy śmieci, w tym również odpady pobudowlane, takie jak na przykład gruz. Zajmujemy się również ich ekologiczną utylizacją. Możesz u nas w bardzo szybki i prosty sposób zamówić kontener na gruz. Nasze najmniejsze kontenery mają pojemność 1 m 3, a największy 36 m3. Możesz też zamówić worek na czysty i zmieszany gruz Big Bag. We wskazanym terminie odbierzemy od Ciebie kontener na gruz.

do góry