Województwo mazowieckie

Płock

Płock jest miastem na prawach powiatu, leżącym w centrum Polski, około 110 km na zachód od Warszawy, na obszarze województwa mazowieckiego.

Podstawowe informacje o Płocku

Pod względem geograficznym Płock jest usytuowany na granicy Kotliny Płockiej i Pojezierza Dobrzyńskiego. Początkowo był to gród na wysokim brzegu Wisły. W średniowieczu Płock stanowił jeden z ważniejszych ośrodków administracyjnych oraz kulturalnych w naszym kraju. Na przełomie XI i XII wieku był nawet stolicą Polski. W Kaplicy Królewskiej Bazyliki Katedralnej jest sarkofag ze szczątkami władców: Władysława I Hermana i Bolesława III Krzywoustego. Zamek był kiedyś siedzibą książąt mazowieckich. Aktualnie od 1075 roku, w Płocku urzędują biskupi. Płock otrzymał prawa miejskie już w 1237 roku. Płock jest wyjątkowo malowniczo położny na stromej, 52 metrowej skarpie. Nazywa się ją Wzgórzem Tumskim.

Warto przyjechać do Płocka, aby zobaczyć panoramę miasta od strony Wisły. Płock ma bardzo duży potencjał turystyczny i gospodarczy. Jest miastem akademickim. Znajdują się w nim następujące uczelnie: filia Politechniki Warszawskiej, Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa, Szkoła Wyższa Pawła Włodkowica, Wyższe Seminarium Duchowne.

Co możemy Ci zaoferować w Płocku?

Zajmujemy się wywozem śmieci i ich utylizacją. Na Twoje zamówienie w wybranym przez Ciebie terminie przywieziemy do Ciebie kontener na odpady. Działamy bardzo szybko i profesjonalnie. Możesz na nas polegać. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą, ponieważ jesteśmy obecni w całym województwie mazowieckim.

Użytkownicy trafiają do nas często wpisując takie hasła jak: Wywóz gruzu Płock, Wywóz odpadów poremontowych Płock, Transport gruzu Płock, Wywóz odpadów Płock, Kontenery na gruz Płock, Wywóz odpadów zielonych Płock, Wywóz odpadów pobudowlanych Płock, Wynajem kontenerów na gruz Płock.

Sprawdź ile kosztuje wywóz gruzu w Twojej lokalizacji!

zobacz inne miasta w województwie
do góry