Aktualności

 • #BądźECOnowoczesny razem z ecoexpress24.pl

  2019-01-02
  #BądźECOnowoczesny razem z ecoexpress24.pl

  Coraz większa grupa Polaków wybiera ekologiczne postawy. Rośnie liczba rodaków segregujących śmieci, kierujących się zasadą zero waste, a także korzystających z publicznych środków transportu. Dodatkowo dużo mówi się o potrzebie walki ze smogiem i konieczności wprowadzenia zmian w energetyce. Z tych powodów wynajem kontenerów na odpady przez intener staje się coraz powszechniejszy. Dlaczego warto skorzystać z naszej oferty

 • Jak zamówić kontener na śmieci online? To prostsze niż myślisz!

  2018-12-27
  Jak zamówić kontener na śmieci online? To prost

  „Przeprowadzam duży remont w mieszkaniu po rodzicach. Chcę wyrzucić wszystkie stare meble, skuć zniszczoną glazurę oraz wyburzyć jedną ze ścian działowych. Dowiedziałem się, że nie wolno mi wyrzucić wymieniowych śmieci do pojemników na odpady komunalne. Poinformowano mnie w gminie, że moim obowiązkiem jest zamówienie kontenera na odpady. Gdzie i jak mogę go zamówić?” - pyta pan Marek z Bielska Białej.

 • Segregacja śmieci po 1 stycznia 2019 - zobacz co się zmieni

  2018-12-21
  Segregacja śmieci po 1 stycznia 2019 - zobacz co

  Polska jest zmuszona do przestrzegania coraz surowszych norm dotyczących recyclingu i segregacji odpadów. Ilość śmieci produkowanych przez gospodarstwa domowe jest wysoka, a odpady niesegregowane często trafiają na nielegalne składowiska. Z tego powodu do 2030 roku gminy są zobowiązane zwiększyć ponowne wykorzystanie odpadów szklanych, plastikowych i papierowych do poziomu 60 procent. Co to oznacza dla Polaków?

 • Meble z remontu to nie opał - dbaj o ekologie oraz własne zdrowie!

  2018-12-12
  Meble z remontu to nie opał - dbaj o ekologie ora

  Spalanie śmieci jest surowo zabronione, lecz wielu Polaków wciąż wrzuca do pieca odpady. Częstym przypadkiem jest palenie starych mebli, których nie można wyrzucić do pojemnika na odpady zmieszane. Jeżeli chce się dbać o środowisko, wywóz niepotrzebnych szaf, wersalek lub regałów można zamówić w naszej usłudze.

 • Wyrzucanie śmieci na terenach zielonych i na osiedlowych podwórzach jest karalne

  2018-12-07
  Wyrzucanie śmieci na terenach zielonych i na osie

  Śmieci zalegające w lasach, na polanach, a także na miejskich osiedlach to wyjątkowo smutny widok. Tereny zielone i miejskie przestrzenie tracą swój urok, a rozkładające się odpady wydzielają szkodliwe substancje, które trafiają do gleby, wody i powietrza. Aby powstrzymać degradację środowiska naturalnego, powinno się zadbać o legalny wywóz odpadów z własnego domu i posesji. 

 • Co zrobić z odpadami po remoncie?

  2018-11-29
  Co zrobić z odpadami po remoncie?

  Podczas remontu wyrzuca się wiele śmieci. Z odnawianych łazienek usuwa się stare kafle, sanitariaty i rury instalacyjne, a z salonów wynosi się stare meblościanki i komplety wypoczynkowe pamiętające PRL. Jeżeli planuje się duży remont, powinno się pamiętać nie tylko o wybraniu materiałów wykończeniowych i wyposażenia, ale także o wywozie odpadów.

 • Zamawianie kontenera na gruz przez internet - zobacz jakie to proste!

  2018-11-27
  Zamawianie kontenera na gruz przez internet - zoba

  Wyrzucanie gruzu do pojemników na odpady zmieszane jest zabronione. Zgodnie z obowiązującym prawem, gruz powinien być wywożony oddzielnie - mieszanie go z innymi odpadami jest związane z ryzykiem otrzymania mandatu w wysokości 500 złotych. Aby legalnie i szybko usunąć odpady budowlane z posesji, wystarczy zamówić kontener na gruz. Aby sprawdzić dostępność usług w Twojej okolicy, wystarczy podać nam adres na stronie głównej

 • Ile kosztuje kontener na śmieci?

  2018-11-16
  Ile kosztuje kontener na śmieci?

  Kontener na gruz lub odpady pobudowlane jest niezbędny, by legalnie usunąć śmieci, jakie powstały podczas remontu, prac rozbiórkowych lub w trakcie sprzątania mieszkania po babci. Pojemnik na śmieci przydaje się również, gdy chce się usunąć z domu stare meble. Ile kosztuje wynajęcie kontenera na śmiecijehowa55555 ?

 • Ogrzewanie domu śmieciami jest zabronione - nie truj siebie i sąsiadów!

  2018-11-09
  Ogrzewanie domu śmieciami jest zabronione - nie t

  Spalanie śmieci w kominku, piecu kozie lub piecu centralnego ogrzewania jest zabronione. Za taki czyn prawodawca przewidział nałożenie mandatu w wysokości 500 złotych, a w przypadku nagminnego łamania prawa kary mogą być jeszcze wyższe.

 • Segregacja i wywóz odpadów coraz ważniejsze dla Polaków

  2018-10-31
  Segregacja i wywóz odpadów coraz ważniejsze dla

  Większość odpadów, jakie wytwarzają gospodarstwa domowe, może być ponownie wykorzystana do produkcji innych przedmiotów. Recycling chroni przed zanieczyszczeniem planety i przed zużyciem wielu surowców, dlatego kolejne kraje stosują przepisy zwiększające dbałość o środowisko. Do takich państw należy Polska, która w 2017 roku wprowadziła tzw. Ustawę śmieciową.

 • Zima tuż tuż... czyli idealny moment na porządki posesji!

  2018-10-26
  Zima tuż tuż... czyli idealny moment na porządk

  Sprzątanie posesji przed zimą to nie tylko usuwanie liści i zabezpieczanie krzewów przed mrozami. W okresie od wiosny do jesieni na posesji gromadzi się wiele odpadów, które powinny zostać usunięte zanim spadnie pierwszy śnieg. Jeżeli posesja będzie nieuprzątnięta, przygotowanie jej do wypoczynku i sadzenia roślin na początku kolejnego sezonu zajmie znacznie więcej czasu.

do góry