Aktualności

 • Dlaczego warto wynająć firmę do wywozu śmieci?

  2021-08-19

  Codzienne porządki, odpady czy po prostu pozostałości po remoncie wymagają nie tylko segregacji, ale przede wszystkim odpowiedniego składowania. To ważne ze względu na środowisko naturalne, a także postępowanie zgodnie z obowiązującymi przepisami. Dlatego możesz samodzielnie się tym zająć lub zatrudnić firmę do wywozu śmieci - sprawdź, jakie zalety ma to rozwiązanie.

 • Kto i kiedy może wynająć kontener na gruz?

  2021-07-26
  Kto i kiedy może wynająć kontener na gruz?

  Remont, budowa czy rozbiórka domu wiążą się często z licznymi odpadami, które trzeba w jakiś sposób zagospodarować po przeprowadzeniu prac. Najczęściej wybieranym rozwiązaniem jest wynajęcie kontenera na gruz - pozwala zaoszczędzić czas i zapewnia zgodne z prawem postępowanie, a do tego coraz więcej firm proponuje ekologiczne rozwiązania. Czy jednak każdy może wynająć kontener na gruz? W jakich wypadkach konieczne są

 • Jakie kary grożą za nielegalny wywóz odpadów w 2021 roku?

  2021-07-23
  Jakie kary grożą za nielegalny wywóz odpadów w

  Nielegalny wywóz odpadów wciąż jest problemem, z jakim zmaga się polskie prawo, jednak z racji konieczności ukrócenia tego procederu kary są coraz wyższe, a przepisy - surowe. Czy wiesz, jakie kary grożą za nielegalny wywóz śmieci w 2021 roku?

 • Co to są odpady komunalne?

  2021-06-23
  Co to są odpady komunalne?

  Odpady wytwarzane przez człowieka dzielą się na kilka rodzajów. Jednym z nich są właśnie śmieci komunalne, które pojawiają się w niemal każdym gospodarstwie domowym. W ich skład wchodzą konkretne przedmioty i surowce. Co to są odpady komunalne, jak je dzielić i w jaki sposób z nimi postępować?

 • Czym są odpady problemowe?

  2021-06-15
  Czym są odpady problemowe?

  Nie wszyscy wiedzą, że odpady dzielą się na kilka rodzajów. Niektóre z nich mogą być wyrzucane do zwykłych koszy, podczas gdy inne wymagają skorzystania z usług profesjonalnych firm zajmujących się ich wywozem. Tak właśnie jest w przypadku odpadów problemowych.

 • Ecoexpress24.pl na antenie Polskiego Radia Katowice w audycji Nowoczesny Śląsk

  2020-10-26
  Ecoexpress24.pl na antenie Polskiego Radia Katowic

  Dokładnie dwa tygodnie temu na antenie Polskiego Radia Katowice w audycji Nowoczesny Śląsk opowiedzieliśmy o naszej platformie i projekcie ecoexpress24.pl. Oprócz kwestii aplikacji i jej dostępności podjęliśmy również temat rynku odpadowego w Polsce oraz aktualnego trendu w cyfryzacji. Rozmawialiśmy o postępie technologicznym w firmach.

 • Automaty na butelki po napojach

  2020-08-14
  Automaty na butelki po napojach

  Rosnące ceny wywozu i zagospodarowania odpadów komunalnych oraz odpadów pochodzących z remontów mieszkań przyprawiają nas każdego roku o zawrót głowy. Za rosnącymi cenami stoi jednak szereg uwarunkowań zarówno politycznych, jak i ekonomicznych, których efektem końcowym jest coraz mocniejsze drenowanie naszych portfeli.

 • Będą naklejki na worki na śmieci?

  2020-06-08
  Będą naklejki na worki na śmieci?

  Ta informacja nie jest co prawda bezpośrednio związana z naszą działalnością, ponieważ w ecoexpress24.pl świadczymy głównie usługi odbioru gruzu oraz odpadów pobudowlanych, ale jest istotna z punktu widzenia codziennej segregacji odpadów oraz szeroko rozumianej podwyżki cen za wywóz śmieci.

 • Worki Big-Bag za 29,90 zł wraz z dostawą

  2020-06-01
  Worki Big-Bag za 29,90 zł wraz z dostawą

  Od 1 czerwca 2020 roku zmieniamy ceny worków Big-Bag. Od teraz worki na gruz i odpady pobudowlane zamówisz za jedyne 29,90 zł. Dostawa kurierem jest już wliczona cenę. Przesyłki są realizowane nawet tego samego dnia. Maksymalny czas oczekiwania na zamówiony worek to 2 dni robocze.

 • Segregacja odpadów zawsze się opłaca

  2020-04-27
  Segregacja odpadów zawsze się opłaca

  Segregowanie odpadów powoli wchodzi Polakom w nawyk. Młodsi i starsi dzielą śmieci na różne rodzaje i wyrzucają je do osobnych pojemników. Dzięki temu znacznie łatwiej jest wykorzystać surowce wtórne, a także chronić środowisko naturalne. Czy segregacja odpadów jest ważna również w czasie remontów? Okazuje się, że tak.  

 • Jak wybrać kontener na odpady? Sprawdź, na co zwrócić uwagę

  2020-04-08
  Jak wybrać kontener na odpady? Sprawdź, na co zw

  Wypożyczanie kontenerów jest coraz popularniejsze. Dzięki specjalnym pojemnikom szybko porządkuje się mieszkanie po remoncie, usuwa się gruz z prac rozbiórkowych lub sprząta mieszkanie po babci. Kontener przydaje się również w wielu innych sytuacjach. Jak wybrać prawidłowo rodzaj kontenera przed jego zamówieniem?

do góry