Reszel

Reszel jest niewielkim, ale bardzo pięknym miastem leżącym na północy Polski, w województwie warmińsko - mazurskim, mniej więcej 20 km od Kętrzyna.

Historia Reszla

To prawdziwa perełka w tych okolicach. Może się pochwalić bogatą historią oraz wyjątkowymi zabytkami, które znajdują się w niewielkiej odległości od Rynku. Zakłada się, że gród powstał w 1241 roku. Wtedy Krzyżacy założyli tutaj drewnianą strażnicę. Prawa miejskie Reszel uzyskał w 1337 roku. Wtedy też powstał średniowieczny układ Starego Miasta, który jest zaliczany do siedmiu średniowiecznych cudów Reszla.

Zabytki w Reszlu

Pozostałe zachwycające obiekty w Reszlu to: zamek biskupów warmińskich, kościół farny Św. Piotra i Pawła, most gotycki (Wysoki), średniowieczny system wodociągów miejskich, średniowieczny system kanalizacji miejskiej i fosa miejska z fragmentami murów obronnych. Wszystkie zabytki pochodzą z XIV wieku.

Atrakcje w Reszlu

Poza przepięknymi zabytkami architektonicznym w Reszlu można zobaczyć ciekawy Park Miejski. W okolicy znajdują się również czyste lasy oraz Kraina Wielkich Jezior Mazurskich. To doskonałe miejsce na wypoczynek dla całej rodziny.

Wywóz odpadów w Reszlu

Wynajmujemy kontenery na gruz Reszel. Zamówienie takiego kontenera na odpady Reszel jest niezwykle proste. Wystarczy postępować zgodnie z instrukcjami dostępnymi na naszej stronie internetowej. Od razu po złożeniu zamówienia dowiesz się również, jaki jest przybliżony czas oczekiwania na kontener Reszel. Gwarantujemy szybką obsługę oraz atrakcyjne ceny. Sprawdź sam!

do góry