Frombork

Frombork jest niewielkim, malowniczo położonym miasteczkiem w województwie warmińsko-mazurskim, nad brzegiem Zalewu Wiślanego, blisko granicy z Rosją, przy trasie numer 504.
Frombork nazywany jest "klejnotem Warmii”. Frombork to miejsce pracy najbardziej znanego astronoma nowożytnej Europy - Mikołaja Kopernika, który stworzył obraz nieba. Wiele dostępnych we Fromborku atrakcji turystycznych jest związanych z jego działalnością.

Historia Fromborka

W 1275 roku, gdy została spalona katedra w Braniewie, to postanowiono przenieść kapitułę warmińską. Podjęto decyzję, że zostanie ona wybudowana właśnie we Fromborku. Został wtedy wybudowany kompleks osadniczy, który składał się z zespołu katedralnego na wzgórzu oraz miasta nad brzegiem Zalewu Wiślanego. Dopiero w 1926 roku Wzgórze Katedralne i miasto zostały połączone w jeden ośrodek administracyjny.

Zabytki we Fromborku

Obecnie najważniejszym i najcenniejszym miejscem we Fromborku jest Wzgórze Katedralne. Najistotniejszą budowlą w tym kompleksie jest gotycka Katedra Wniebowzięcia NMP (warmińskiej architektury). Bardzo ważnym obiektem jest również Muzeum Mikołaja Kopernika, w którym znajduje się między innymi Wieża Radziejowskiego. Właśnie w tej Wieży żył i pracował Mikołaj Kopernik. Tutaj napisał dzieło swojego życia, czyli "De Revolutionibus". Do Fromborka warto również przyjechać na Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej lub po to, aby zwiedzić Muzeum Medycyny.

Wywóz odpadów pobudowlanych we Fromborku

Oferujemy wynajem kontenerów na gruz oraz ekologiczną utylizację odpadów pobudowlanych. Zapraszamy do nas!

do góry