Mikołajki

Mikołajki są polską stolicą żeglarstwa położoną w województwie warmińsko-mazurskim, w Krainie Wielkich Jezior Mazurskich, nad Jeziorem Mikołajskim.

Historia Mikołajek

Pierwsza wzmianka o Mikołajkach pochodzi z 1444 roku. Właśnie wtedy Wielki Mistrz Krzyżacki Konrad von Erlichshausen nadał Wawrzyńcowi Prusowi ziemie leżące blisko kościelnej Mikołajki. Nazwa wzięła się od patrona kaplicy na wzgórzu - Św. Mikołaja, zgodnie z krążącymi legendami był opiekunem żeglarzy.

Atrakcje w Mikołajkach

Mikołajki w każdym roku przyciągają bardzo wielu wielbicieli żeglarstwa. Na miejscu są między innymi wypożyczalnie różnorodnego sprzętu wodnego. Należy pamiętać o tym, że wypożyczenie łodzi żaglowych wymaga uzyskania patentu żeglarskiego. Jednak sporty wodne nie są jedyną atrakcją w tej okolicy. Obszary te charakteryzują się bardzo dużą różnorodnością flory i fauny. W okolicy jest sporo wyjątkowych miejsc pod względem przyrodniczym. Na pewno poczujesz spokój i radość wynikające z przebywania wśród natury. W pobliżu Mikołajek znajduje się Mazurski Park Krajobrazowy w którym występuje obfitość lasów, torfowisk, jezior oraz wód płynących. Jeżeli to nadal nie jest dla Ciebie wystarczające, to w Mikołajkach można zobaczyć wspaniałe zatoczki, przystań, kąpieliska. Do tej miejscowości przyjeżdża wiele sław, bo ich odwiedzanie stało się ostatnio bardzo popularne.

Wywóz odpadów pobudowlanych w Mikołajkach

Jeżeli nie wiesz, co zrobić z odpadami po remoncie, takimi jak na przykład puszki po farbie, folia malarska, czy gruz Mikołajki, to zgłoś się do nas! Chętnie pomożemy Ci się ich pozbyć.

 

do góry