Oreta

Orneta jest starym gotyckim miastem, które ma niezwykle bogatą historię. Posiada również malownicze trasy rowerowe, które pozwalają nie tylko na poznanie gminy, ale również pięknej i bogatej w zabytki kulturowe Warmii.

Co warto zobaczyć w Ornecie?

W mieście najbardziej interesująca jest starówka. Warto zobaczyć ratusz w centrum miasta z wieżą, na której umieszczony jest najstarszy dzwon na Warmii. Cały czas jest on w użyciu. Na rynku znajduje się również kościół pod wezwaniem Świętego Jana Chrzciciela. W Orecie są również pozostałości zamku biskupiego, pierwszej siedziby biskupa warmińskiego. Na ulicy Wojska Polskiego w Ornecie znajduje się Cerkiew św. Mikołaja. Natomiast Kościół ewangelicki został wybudowany w latach 1829-1830. W tym mieście trzeba również odwiedzić kaplicę Jerozolimską z 1829 roku. Na jej ścianach są obrazy ukazujące życie św. Marii Magdaleny i zabytkowe drewniane świeczniki z początku XIX wieku. Do zabytków zalicza się również Klasztor Sióstr Katarzynek na ulicy Olsztyńskiej.

Miejscowość Oreta obecnie

Aktualnie Oreta jest przepięknym miastem, które przez cały czas się rozwija. Jeżeli chodzi o sport i kulturę to warto zwrócić uwagę na: kompleks sportowy nad jeziorem Mieczowym, Miejski Dom Kultury z Galerią „Art. Nowa” w centrum miasta, Miejską Bibliotekę Publiczną.

Wywóz odpadów w Orecie

Jesteśmy nowoczesną firmą, działającą na terenie całej Polski, która przez cały czas się rozwija. W zakres naszych usług wchodzi między innymi wynajem kontenerów na gruz Oreta. Gwarantujemy bardzo atrakcyjne ceny w porównaniu do konkurencji.

do góry