Zamówienia telefoniczne: 669 011 011

Nowa Sól

Nowa Sól jest jednocześnie gminą miejską i siedzibą gmiany wiejskiej Nowa Sól. Jest zlokalizowana w zachodniej Polsce, w województwie lubuskim, na Wale Trzebnickim. Na południe od Zielonej Góry.

Zabytki w Nowej Soli

W Nowej Soli przetrwał zabytkowy układ urbanistyczny oraz wiele zabytków. Należy do nich zaliczyć: kościoły, pałace, kamienice oraz browar. Nowa Sół była kiedyś sławna z obrabiania soli morskiej. Na pamiątkę tamtych czasów w mieście pozostały magazyny z Placem Solnym.

Najważniejsze zabytki w Nowej Soli to:

  • Rynek z zabytkowymi kamienicami,
  • Ratusz przy ul. Moniuszki,
  • most podnoszony (jedyny taki w Polsce i w Europie),
  • Kościół Św. Michała Archanioła z XVI wieku (najstarszy zabytek w Nowej Soli),
  • Kościół Św. Antoniego,
  • Plac Solny z magazynami soli,
  • Willa Fabrykanta.

Do atrakcji Nowej Soli można zaliczyć: Park Krasnala (dzieciom na pewno spodoba się Soluś, czyli największy krasnal na świecie, ma 5 metrów wysokości) i Planty Nadodrzańskie

Czym zajmujemy się w Nowej Soli?

Naszą specjalnością jest wywóz odpadów, w tym również odpadów pobudowlanych. Kontener na gruz można u nas zamówić przez stronę internetową. Sam wybierasz termin dostarczenia go do Ciebie oraz odbioru wypełnionego pojemnika. Mamy też Big Bagi, czyli ogromne worki na różnego rodzaju odpady. Jeżeli natomiast chodzi o odpady pobudowlane, to zalicza się do nich między innymi takie śmieci jak: worki po materiałach budowlanych, styropian brudny (styropian z kawałkami tynku), płyty kartonowo-gipsowe, wiaderka po cemencie i farbach, szkło płaskie itd. 

Potrzebujesz innych usług, związanych z wywozem gruzu, wywozem odpadów poremontowych, transportem gruzu, wywozem odpadów, kontenerami na gruz, wywozem odpadów zielonych, wywozem odpadów pobudowlanych czy wynajmu kontenerów na gruz? Sprawdź inne usługi dostępne w Twojej lokalizacji!

Sprawdź ile kosztuje wywóz gruzu w Twojej lokalizacji!

do góry