Mrągowo

Mrągowo jest położone na Pojezierzu Mazurskim. Miasto co roku przyciąga tłumy turystów. Są tutaj liczne jeziora i coroczny Festiwal Muzyki Country.

Ogólne informacje o Mrągowie

W Mrągowie znajduje się siedziba władz powiatu mrągowskiego i gminy Mrągowo. Miasto nie posiada formalnego podziału administracyjnego, ale każda część Mrągowa ma swoją nazwę. Są to: Centrum, Osiedle Brzozowe, Osiedle Grunwaldzkie, Osiedle Mazurskie, Osiedle Medyk, Osiedle Metalowców, Osiedle Nikutowo i Osiedle Parkowe. Mrągowo zamieszkuje obecnie około 22 tysięcy osób. Do najważniejszych gałęzi handlowych, które działają w mieście należą: przemysł mleczarski, drzewny i odzieżowy. W Mrągowie ma swoją siedzibę Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska Mlekpol. Przez Mrągowo biegnie droga krajowa nr 16 i 59, droga wojewódzka nr 591 oraz 600.

Mrągowo - położenie geograficzne i klimat

Mrągowo jest położone w północno-zachodniej części Polsce na trasie pomiędzy Białymstokiem a Augustowem. Teren miejscowości został ukształtowany podczas ostatniej fazy zlodowacenia. Występują tutaj liczne wzgórza morenowe i głębokie rynny jeziorne. Mrągowo jest w strefie klimatu umiarkowanego. Średnia roczna temperatura to 17 stopni na plusie latem i minus 3 zimą.

Wywóz śmieci w Mrągowie

Planujesz remont lub przeprowadzkę i nie wiesz, co zrobić z odpadami pobudowlnaymi lub starymi meblami? Najlepszym rozwiązaniem będzie zamówienie u nas usługi podstawienia kontenera na gruz, odbioru i zagospodarowania odpadów MIX. Zobacz, jakie to proste. Wystarczy kilka minut, a kontener na gruz w Mrągowie będzie u Ciebie w ciągu 24 godzin.

do góry