Morąg

Morąg jest niewielką miejscowością w województwie warmińsko-mazurskim, leżąca na północ od Ostródy i północny zachód od Olsztyna, nad Jeziorem Skiertąg, w historycznej krainie Pogezania.

Zabytki w Morągu

Najciekawszym zabytkiem w Morągu jest Pałac Dohnów, przy ulicy Dąbrowskiego 54. Budowla została zachowana w bardzo dobrym stanie. Została wybudowana w XVI wieku. Obecnie jest siedzibą Muzeum im. J. G. Herdera - Oddział Muzeum Warmii i Mazur w Olsztynie. Kolejną atrakcją jest Zamek w Morągu przy ulicy Herdera 1. Jeszcze niedawno były to ruiny zamku krzyżackiego. Obecnie są w rękach prywatnych. Natomiast Ratusz w Morągu to gotycka budowla z 1444 roku. Jest to bardzo okazała budowla. Kościół Św. Piotra i Pawła to gotycka świątynia z XIV wieku typu bazylikowego. W środku znajduje się barokowe i rokokowe wyposażenie. Ostatnim zabytkiem jest Plac Jana Pawła II w Morągu. Stoi na nim gotycki Ratusz z XV wieku oraz popularne armaty.

Atrakcje w Morągu

Warto odwiedzić Jezioro Skiertąg z plażą miejską i molo. Kolejną atrakcją jest Rozlewisko Morąskie. Dawniej było tutaj jezioro. Obecnie znajduje się uroczy system bagienny, który stanowi użytek ekologiczny. To schronienie dla ptactwa wodnego z ciekawymi gatunkami ptaków. Można tu spotkać między innymi takie gatunki jak: kania rdzawa, kania czarna, orlik krzykliwy, trzmielojad, błotniak zbożowy, bielik, krogulec oraz kobuz.

Wywóz odpadów w Morągu

Prowadzimy w Morągu wywóz odpadów pobudowlanych, w tym gruzu Morąg. Zajmujemy się jego ekologiczną utylizacją. Oferujemy kontenery Morąg w bardzo atrakcyjnych cenach.

do góry