Kętrzyn

Kętrzyn jest miastem o interesujących i dłgich dziejach, leży w województwie warmińsko-mazurskim, na ziemiach plemienia Bartów, blisko Reszla i Rynu.

Historia i zabytki Kętrzyna

Od najbardziej zamierzchłych czasów były tutaj tworzone grody i osady. Niestety zniszczono je w czasie najazdów krzyżackim. W 1329 roku w Kętrzynie została zbudowana pierwsza strażnica krzyżacka. Natomiast w niewielkiej odległości od niej już rok później rozpoczęto budowę kościoła Św. Katarzyny. Walki z wojskami litewskimi skutkowały tym, że strażnica została zniszczona. W 1350 roku Krzyżacy odbudowali osadę oraz rozpoczęli budowę murów obronnych. Część z nich zachowała się do teraz. Kętrzyn otrzymał prawa miejskie w dniu 11 listopada 1357 roku, na prawie chełmińskim. W obrębie murów od strony południowej został wybudowany kościół Św. Jerzego. Jest on przykładem obronnej architektury sakralnej. Wtedy powstał również krzyżacki zamek leżący dziś na Szlaku Zamków Gotyckich. Obie budowle do dziś można zwiedzać, ponieważ zachowały się w bardzo dobrym stanie.

Atrakcje w Kętrzynie

Do Kęstrzyna, warto wybrać się ze względu na przepiękne krajobrazy, mazurskie jeziora, czystą przyrodę, liczne szlaki turystyczne lądowe i wodne. W Kętrzynie znajduje się Mazurolandia - park rozrywki z wieloma ciekawymi atrakcjami.

Wywóz odpadów w Kętrzynie

Oferujemy wynajem kontenerów na gruz Kętrzyn. Mamy kontenery na śmieci Kętrzyn w wielu bardzo różnych rozmiarach. Szybko przyjedziemy na Twoją posesję i Ci go dostarczymy. Gwarantujemy niskie ceny.

do góry