Jasień

Jasień jest miastem w województwie lubuskim, w powiecie żarskim. Jest siedzibą siedziba gminy miejsko-wiejskiej Jasień. W latach 1975-1998 należało do województwa zielonogórskiego.

Zabytki w Jasieniu

W Jasieniu znajduje się kilka zabytkowych domów z XVIII i XIX wieku oraz zajazd z XVIII wieku jednak najważniejszym zabytkiem jest pałac z zabudową folwarczną i parkiem. Mieści się w południowej części Jasienie. Budowa pałacu rozpoczęła się w 1764 roku. Razem z pałacem zostały stworzony zabudowania gospodarcze i park krajobrazowy. W 1791 roku von Rabenau, który kontynuował budowę pałacu od 1776 roku, sprzedał pałac pruskiemu kapitanowi - Ksaweremu von Plötz.

W 1872 roku właścicielami rezydencji byli kupiec Bruno Hering z Drezna i przemysłowiec Gustaw Müller. Od 1881 roku pałac stanowił własność władz miejskich, które miały w nim siedzibę. Pałac został wybudowany w stylu barokowym. Po 1945 roku pałac w Jasieniu był w posiadaniu GS „Samopomoc Chłopska”. W 1964 roku przeprowadzono prace remontowe. Usunięto dekoracje stiukowe oraz kominki. Obecnie pałac jest w rękach prywatnych i nie jest użytkowany.

Wywóz odpadów wielkogabarytowych w Jasieniu

Zajmujemy się odbiorem i utylizacją różnego rodzaju odpadów w Jasieniu. Ecoexpress24.pl to jedyna platforma internetowa, która działa w całej Polsce. Posiadamy dedykowaną aplikację na smartfony. Kontener na gruz podstawimy do Ciebie maksymalnie w ciągu 24 godzin. Wynajmujemy kontenery w bardzo różnych rozmiarach. Z nami pozbędziesz się wszystkich niepotrzebnych śmieci.

do góry