Góra Kalwaria

Wywóz i utylizacja odpadów poremontowych i gruzu w Górze Kalwarii - Sprawdź ceny

Przejdź na stronę główną i wpisz dokładny adres podstawienia kontenera oraz odbioru odpadów.

wywóz śmieci góra kalwaria

Historia Góry Kalwarii

Początki wsi datuje się na XIII wiek, jednak na znaczeniu zyskała dopiero w XVII wieku, po zniszczeniach, jakie odniosła w czasie potopu szwedzkiego. Góra Kalwaria odrodziła się w ciekawej formie urbanistycznej. Powstał system dróg kalwaryjskich, na których odbywały się nabożeństwa pasyjne. Wtedy miasto uzyskało nową nazwę i prawa miejskie Nowa Jerozolima. Powstało w nim dużo zakonów. Miasto przeznaczone było wyłącznie dla osób wyznania katolickiego. Żydzi nie mogli się tutaj osiedlać. W XIX wieku wiele kościołów zostało rozebranych. Przywrócono przywileje Żydom, którzy zaczęli chętnie się tutaj osiedlać. Góra Kalwaria stała się wtedy jednym z ważniejszych w Polsce centrów chasydyzmu.

Zabytki w Górze Kalwarii

W Górze Kalwarii warto jest wymienić następujące zabytki: Rynek z Ratuszem i jatkami, Kościół parafialny Niepokalanego Poczęcia NMP, układ urbanistyczny z XVII wieku oparty na planie krzyża łacińskiego, Kaplicę kalwaryjską ("Ratusz Piłata"), synagogę przy ulicy Pijarskiej 5 oraz synagogę przy ulicy Pijarskiej 10/12, oraz cmentarz żydowski.

Wywóz odpadów w Górze Kalwarii

Oferujemy wywóz śmieci. Specjalizujemy się w wywozie gruzu Góra Kalwaria. Wynajmujemy kontenery na gruz w bardzo wielu rozmiarach. Dostarczamy je na posesje klientów i je zabieramy po paru dniach. Każdy kontener na śmieci Góra Kalwaria przeznaczony jest na inny rodzaj odpadów.

 

do góry