Garwolin

Sprawdź ceny wywozu odpadów w Garwolinie

Wpisz dokładną lokalizję - miasto i ulicę, np. Siedlce Sportowa 1. Następnie wybierz rodzaj odpadów.

Wywóz gruzu Garwolin

W Garwolinie wywozimy odpady, w tym również gruz, a dodatkowo możesz u nas wynająć kontenery Garwolin. Oferujemy wywóz odpadów budowlanych powstałych w wyniku remontu mieszkania czy domu. Oferujemy na wynajem kontenery o pojemności od 2 m3 do nawet 15 m3 - sprawdź ich dostępność wybierając adres oraz rodzaj odpadów w oknach powyżej.

Czym wyróżnia się Garwolin?

Garwolin jest miastem w województwie mazowieckim położonym nad rzeką Wilgą, siedzibą władz gminy wiejskiej Garwolin oraz powiatu garwolińskiego przy skrzyżowaniu dróg S17 z 76.. Ślady osadnictwa na terenie obecnego Garwolina pochodzą z epoki żelaza. Prawa miejskie miejscowość otrzymała 27 lipca 1423 roku. Od 1539 roku było stolicą powiatu w ziemi czerskiej. Liczącym się ośrodkiem rzemiosła oraz handlu. Garwolin był sławny ze względu na warzenie bardzo dobrego piwa. W 1795 po trzecim rozbiorze miasto znalazło się w zaborze austriackim. Natomiast po wojnach napoleońskich znalazło się w Księstwie Warszawskim. Po Kongresie Wiedeńskim w 1815 roku trafiło do zaboru rosyjskiego. Rozwój miasta nastąpił dzięki wybudowaniu traktu lubelskiego w 1835 i kolei nadwiślańskiej Warszawa - Lublin. W dniach 17-18 sierpnia 1920 w czasie Bitwy Warszawskiej w Garwolinie stacjonował sztab Józefa Piłsudskiego. Natomiast w latach 1921 - 1939 w garwolińskich koszarach kawaleryjskich stacjonował 1 Pułk Strzelców Konnych Raszyńskich im. cesarza Napoleona.

Najważniejszym zabytkiem w Garwolinie jest kolegiata pod wezwaniem Przemienienia Pańskiego. To neobarokowy kościół, który został wybudowany na przełomie XIX i XX wieku. Warto w nim zobaczyć obrazy; Przemienienia Pańskiego z 1894, Św. Stanisława Kostki, Św. Józefa (XIX w.), Św. Jana Chrzciciela (XVIII w.), Świętych Barbary, Rocha i Rozalii (I połowa XIX w.), i kielichy z 1762 roku.

Zachęcamy do skorzystania usługi, jaką jest wywóz śmieci Garwolin.

 

do góry