Ełk

Ełk jest przepięknym miastem w województwie warmińsko-mazurskim oraz największym ośrodkiem na Mazurach. Leży na skrzyżowaniu tras nr 65 i 16, między Mikołajkami i Augustowem.

Ogólnie informacje o Ełku

Ełk przez wieki należał do Prus Książęcych. Do Polski należy dopiero od 1945 roku. Początki Ełku to XIV wiek. Ełk w ostatnich latach bardzo zyskał pod względem wizualnym. Odnowiono wiele obszarów, w szczególności nad Jeziorem Ełckim razem z Promenadą.

Położenie geograficzne Ełku

Ełk ze wszystkich stron oblany jest przez jeziora. Od zachodu Jezioro Ełckie i Jezioro Sunowo, a od wschodu Jezioro Selmet Wielki. Przez miasto płynie również rzeka Ełk. Co ciekawe, miasto znajduje się w centrum Zielonych Płuc Polski. Jest jednym z najcenniejszych ekosystemów w Polsce i w Europie.

Jakie zabytki warto jest zobaczyć w Ełku?

Pozycją obowiązkową są ruiny Zamku w Ełku, przy ulicy Zamkowej. Na wyspie jeziora Ełckiego stoją ruiny krzyżackiego zamku gotyckiego. Zamek w XX wieku pełnił funkcję więzienia. Obecnie niestety pozostały po nim tylko ruiny. Kolejną pozycją na naszej liście jest Katedra Św. Wojciecha, czyli neogotycki kościół z 1893 roku. Znajdują się w nim gotyckie elementy wyposażenia. W 1992 roku został podniesiony do godności katedry.

Wywóz gruzu w Ełku

Śmieci pobudowlane są takim rodzajem odpadów, których trudno jest się samodzielnie pozbyć. Dlatego proponujemy Ci pomoc. Oferujemy wynajem kontenerów na gruz w różnych rozmiarach za niewielką kwotę. Przywieziemy kontener do Ciebie i go odbierzemy po paru dniach.

Potrzebujesz innych usług, związanych z wywozem gruzu, wywozem odpadów poremontowych, transportem gruzu, wywozem odpadów, kontenerami na gruz, wywozem odpadów zielonych, wywozem odpadów pobudowlanych czy wynajmu kontenerów na gruz? Sprawdź inne usługi dostępne w Twojej lokalizacji!

Sprawdź ile kosztuje wywóz gruzu w Twojej lokalizacji!

do góry