Sokółka

Sokółka jest wielokulturowym miastem w województwie podlaskim. Leży przy drodze krajowej numer 19, na północny wschód od Białegostoku, blisko granicy z Białorusią. Prawa miejskie otrzymała w 1609 roku.

Zabytki w Sokółce

Najważniejszym zabytkiem w Sokółce jest Kościół Św. Antoniego Padewskiego, przy ulicy Grodzieńskiej 47. Jest to neoklasycystyczna świątynia z połowy XIX wieku. W 2009 roku otrzymała godność kolegiaty. W 2008 roku odbył się tutaj cud eucharystyczny. Kolejny zabytek na mapie Sokółki to Cerkiew Św. Aleksandra Newskiego, przy rynku. Jest to wspaniała prawosławna cerkiew z lat 1850-53. Dzwonnica stanowi do niej jednocześnie bramę wejściową. Obecnie jest to sobór. Dla wielbicieli historii powstało tutaj Muzeum Ziemi Sokólskiej, przy ulicy Piłsudskiego 2. Muzeum mieści się w samym centrum miasta, w zabytkowym budynku z XVIII wieku. Jedna z wystaw stałych poświęcona jest tatarskiej ludności zamieszkującej te tereny od chwili, gdy rządził tutaj król Jan III Sobieski. Na ulicy Białostockiej i Grodzieńskiej znajdują się zabytkowe kamienice. Atrakcją w Sokółce jest natomiast Zalew Sokólski, przy ulicy Wodnej. Znajduje się na południowy wschód od miasta. Powstały tutaj plaża miejska, boisko do siatkówki plażowej, wypożyczalnia sprzętu wodnego i kort tenisowy. Można również zarezerwować nocleg.

Wywóz gruzu w Sokółce

W Sokółce prowadzimy działalność polegającą na wywozie gruzu i innych odpadów pobudowlanych. Wyróżnia nas to, że działamy błyskawicznie. Już w ciągu 24 godzin od złożenia zamówienia, kontener znajdzie się na Twojej posesji.

do góry