Hel

Hel jest popularnym kurortem nadmorskim na północy Polski, w województwie pomorskim, na przepięknej Mierzei Helskiej, w pobliżu Juraty.

Ciekawe położenie

Hel znajduje się na cyplu Półwyspu Helskiego, Od trzech stron jest otoczony wodami Morza Bałtyckiego, co daje niezapomniane wrażenie. Co więcej, sprzyjające warunki klimatyczne i przyrodnicze, spowodowały, że Hel bardzo szybko został sławnym ośrodkiem wypoczynkowym, do dziś przyciągającym tłumy turystów. W pobliżu Hel znajduje się zespół białych i szarych wydm, które są objęte ochroną, ponieważ są na terenie Nadmorskiego Parku Krajobrazowego. Cała Mierzeja Helska jest piękna pod względem krajobrazowym i przyrodniczym.

Przeszłość Helu

W przeszłości Hel znaczenie strategiczne był. Bazą morską floty wojennej. Miał rozbudowany system stanowisk obrony artyleryskiej. Do dziś zachowały się fragmenty Rejonu Umocnionego Hel. Natomiast na nadbrzeżu stoi najstarszy polski okręt "Batory".

Atrakcje na Helu

Jednym z ciekawych miejsc na Helu jest Fokarium przy ulicy Morskiej 2. Jest to jedyne w całym kraju fokarium z fokami szarymi. Fokarium jest częścią Stacji Morskiej Instytutu Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego. Na Helu warto zwiedzić jeszcze między innymi: Latarnię Morską, Muzeum Rybołówstwa oraz Muzeum Obrony Wybrzeża.

Wywozimy odpady pobudowlane na Helu

Zajmujemy się wywożeniem oraz ekologiczną utylizacją odpadów. Specjalizujemy się w odpadach pobudowlanych, takich jak na przykład: worki po materiałach budowlanych, brudny styropian, płyty kartonowo-gipsowe oraz wiaderka po cemencie i farbach.

do góry