Czarna Białostocka

Czarna Białostocka jest niewielkim, malowniczym miastem w województwie podlaskim. Leży w obrębie aglomeracji Białegostoku. Czarna Białostocka jest otoczona przez lasy Puszczy Knyszyńskiej.

Atrakcje w Czarnej Białostockiej

W Czarnej Białostockiej warto zwiedzić między innymi Cerkiew Świętych Niewiast Niosących Wonności, przy ulicy Białostockiej 12 i skansen. Poza tym, warta uwagi jest leśna kolej wąskotorowa. Ma długość dwudziestu kilometrów. Łączy Czarną Białostocką z Kopną Górą, w której znajduje się największa atrakcja na Podlasiu, czyli Arboretum. Aktualnie nadal jest otwarty odcinek z Czarnej Białostockiej do Czeremchowej Tryby, ale są plany, by cały szlak był przejezdny. Jednak w przyszłości cały szlak ma być czynny. Kolejną atrakcją jest Zalew Czapielówka. Ten zbiornik leży na leśnej polanie. Ma pomost, który łączy dwa brzegi zalewu. Wzdłuż jeziora znajduje się drewniana balustrada i podjazd dla osób niepełnosprawnych. W okolicy Czarnej Białostockiej jest też kilka ciekawych szlaków turystycznych. Wśród nich najbardziej popularny jest Szlak Rękodzieła Ludowego Podlasia, który został utworzony w 1994 roku, aby chronić i udostępniać turystom najbardziej interesujące ośrodki twórczości ludowej: kowalstwa, garncarstwa i tkactwa. Większość pracowni jest umiejscowionych w Czarnej Wsi Kościelnej.

Wywóz odpadów pobudowlanych w Czarnej Białostockiej

Wywozimy odpady pobudowlane. Możesz u nas wynająć na parę dni w atrakcyjnej cenie kontener na gruz Czarna Białostocka w odpowiednim na Twoje odpady rozmiarze.

do góry