Ciechanowiec

Ciechanowiec jest jednym z najpiękniejszych i najbardziej atrakcyjnych miast leżących w południowej części województwa podlaskiego, w regionie “Zielonych płuc Polski”.

Atrakcje w Ciechanowcu

Ciechanowiec jest bardzo atrakcyjnym miejscem dla turystów. Jedną z zalet miasta jest przepływająca przez nie malownicza rzeka Nurzec. Jej dolny, mniej więcej ośmiokilometrowy odcinek mieści się w granicach Obszaru Chronionego Krajobrazu Doliny Bugu i Nurca. Rzeka oraz otaczające ją pola i lasy stanowią schronienie dla wielu gatunków zwierząt, na przykład bobrów, wydr i ptactwa wodnego. Na rzece są również często organizowane spływy kajakowe. Jeżeli lubisz odpoczywać nad rzeką, ale niekoniecznie aktywnie, to spodoba Ci się plaża miejska nad pięknym zalewem.

Zabytki w Ciechanowcu

W Ciechanowcu znajduje się bardzo wiele zabytków drewnianych i murowanych. Powstały one wzdłuż historycznych ulic miasta. Szczególną uwagę należy zwrócić na XVIII-wieczny kościół parafialny, zespół klasztorno-szpitalny i XIX-wieczną cerkiew prawosławną. Przy ulicy Parkowej zachowały się również fragmenty piwnic oraz murów dawnego zamku Kiszków. Warto odwiedzić też Muzeum Rolnictwa połączone ze skansenem.

Co robimy w Ciechanowcu?

Naszym zajęciem w Ciechowcu jest wywożenie i ekologiczna utylizacja śmieci. Specjalizujemy się w odpadach pobudowlanych, takich jak na przykład gruz. Możesz wynająć u nas kontener na gruz. Przywieziemy go do Ciebie maksymalnie w ciągu 24 godzin. Kontener można szybko zamówić przez Internet. Działamy na terenie całego Ciechanowca.

do góry