Chroszcz

Choroszcz jest ciekawym miastem w województwie podlaskim. Zalicza się je do aglomeracji Białegostoku. Leży na zachód od Białegostoku, nad rzeką Horodnianką.

Zabytki w Choroszczy

W Choroszczy zachował się zabytkowy układ architektoniczny starówki, czyli Rynku i ulic od niego odchodzących. Najważniejszym zabytkiem jest Rynek, czyli główny plac miasta z zabytkowymi, XIX-wiecznymi kamienicami. Warto również zwiedzić Pałac Branickich, przy ulicy Pałacowej 2. Jest to letnia rezydencja Jana Klemensa Branickiego z II połowy XVIII wieku. Przebudowano ją w czasie II wojny światowej. Aktualnie znajduje się w nim Muzeum Wnętrz Pałacowych - oddział Muzeum Podlaskiego. Pałac jest otoczony przez zabytkowy park. W Choroszczy jest również Klasztor dominikanów przy ulicy 9 maja.

Tak dokładniej chodzi o zespół klasztorny z kościołem Św. Jana Chrzciciela i Szczepana z XVIII wieku. Z zabytków architektonicznych można jeszcze zobaczyć Cerkiew prawosławną Matki Bożej Opiekuńczej, przy ulicy Lipowej 1. Jest to majestatyczna budowla z XIX wieku, otoczona przez ogrodzenie. Zabytkiem w Choroszczy jest Fabryka Sukna i Kortów Augusta Moesa, przy Placu Brodowicza 1. Jest to dawna fabryka z zabudowaniami z przełomu XIX i XX wieku. Obecnie znajduje się w niej szpital psychiatryczny. Kolejnym zabytkiem jest wieża ciśnień przy placu Brodowicza. Znajduje się blisko pałacu, na terenie dawnej Fabryki Sukna i Kortów Moesa.

Wywóz odpadów w Choroszczy

Naszym zadaniem jest wywóz gruzu Choroszcz. Zajmujemy się również dostarczaniem kontenerów na śmieci Choroszcz na posesje naszych klientów.

do góry